30 niedziela zwykła 24 X 2021 r.

Informacje duszpasterskie

1. Komunikat Biskupa
  2. Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach w kościele. Pamiętajmy o zachowaniu stosownych przepisów sanitarnych dotyczących bezpieczeństwa. Msze Święte transmitowane w dni powszednie w środy i piątki o godz. 17.00, w niedziele i święta o 9.00 i 11.00.
  3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych – w ciągu tygodnia o godz. 17.00; a w niedzielę po mszy św. wieczornej.
  4. Ognisko Misyjne organizuje dziś kiermasz misyjny na placu kościelnym, z którego dochód będzie przekazany na pomoc dzieciom w krajach misyjnych.
  5. Składamy podziękowania za złożone ofiary w minionym tygodniu: w kopertach 2 Rodziny = 600 zł. i przelewem bankowym 5 Rodzin = 900 zł. Bóg zapłać. Trwają prace przy wzmocnieniu fundamentów kościoła, kolejny – IV etap.
  6. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: w czwartek – św. Szymona i Judę Tadeusza, Apostołów; w przyszłą niedzielę – Rocznica Poświęcenia kościoła.
  7. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z różańcem o godz. 17.00; w piątek – koronka do Bożego Miłosierdzia o 16.45, o 17.00 różaniec z nabożeństwem do św. Ojca Pio i msza św.
  8. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego w piątek po mszy wieczornej na plebani.
  9. W zakrystii lub kancelarii można składać kartki z wypominkami za zmarłych (kartki można zabrać z bocznych ołtarzy, zakrystii lub kancelarii). Prosimy o czytelne pismo.
  10. Spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych – w sobotę od godz. 9.00 do 10.30 i od 11.00 do 12.00. Zachęcamy także do korzystania ze spowiedzi w ciągu tygodnia podczas mszy św. i nabożeństw różańcowych.
  11. „Orszak Świętych” – w przyszłą niedzielę. Zachęcamy dzieci, aby przy pomocy rodziców przebrały się za wybranego świętego. Może to być św. Patron dziecka lub ulubiony święty. Należy przygotować charakterystyczny strój świętego wraz z napisem imienia świętego. Gromadzimy się o godz. 10.45 na Placu Kościelnym, a potem procesyjnie wejście do kościoła.
  12. W związku z planowaną „Przebudową sieci gazowej średniego ciśnienia z przyłączami w Nowym Wiśniczu przez ul. Bocheńską, Mickiewicza, Rynek, Kmitów do ul. Lipnickiej – konieczne będzie uzyskanie zgód od osób prywatnych na wejście w teren. Pracownik Biura Projektowego
    p. Barbara Górecka będzie się kontaktowała z mieszkańcami osobiście w celu uzyskania zgody lub korekty proponowanej trasy sieci gazowej.
  13. Spacer z przewodnikiem po cmentarzu śladami osób zasłużonych dla Wiśnicza – w sobotę /30 X/. Rozpoczęcie o godz. 13.45 przy starej kaplicy na cmentarzu komunalnym.
  14. Towarzystwo Miłośników Wiśnicza będzie prowadziło w dniach 30 i 31 października kwestę na wiśnickim cmentarzu komunalnym na renowację najstarszych zabytkowych nagrobków.
  15. W najnowszym numerze „GN” warto przeczytać m.in. – biografię papieża Jana Pawła I, którego beatyfikacja zaplanowana jest na przyszły rok; – czym różni się liturgia od zwykłej modlitwy. Jest też „Mały Gość Niedzielny”, „Promyczek dobra”, „Mały Promyczek” i „Miłujcie się”.
  16. W minionym tygodniu odeszły do Domu Ojca śp.: † Jolanta Witek z ul. Słowackiego i † Maria Jędrzejek z Łomnej. Polecajmy je Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie….
  17. Modlitwa do św. Michała Archanioła i w intencji V Synodu …..