30. Niedziela Zwykła – Rocznica poświęcenia kościoła 29 X 2023 r.

1. Składamy podziękowania wszystkim, którzy tworzą wspólnotę żywego Kościoła wiśnickiej parafii, zatroskanych o rozwój i życie zgodne z Ewangelią. Dziękujemy wszystkim darczyńcom za składane ofiary oraz tym, którzy wspierają w różny sposób i na różnych płaszczyznach dzieła duszpasterskie, gospodarcze i charytatywne w naszej parafii. Bóg zapłać
  2. Składamy podziękowania za złożone ofiary w minionym tygodniu: w kopertach 2 Rodziny = 300 zł. i przelewem bankowym 4 Rodziny = 480 zł. Bóg zapłać.
  3. Szkolne Koło Caritas, Kręgi Domowego Kościoła i Ognisko misyjne dziękują wszystkim za zaangażowanie i ofiarność podczas kiermaszu misyjnego w ubiegłą niedzielę.
  4. W środę Uroczystość Wszystkich Świętych. msze św. przed południem jak w każdą niedzielę. O godz. 13.00 rozpocznie się procesja na cmentarzu z modlitwami za zmarłych, a następnie Msza św. za zmarłych parafian, kapłanów i siostry zakonne. Można drugi raz przystąpić do komunii świętej. Nie będzie Mszy św. o godz. 15.00 i 17.00. Podczas Mszy św. na cmentarzu składka na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Ks. Biskup dziękuje za każdą ofiarę złożoną na potrzeby Seminarium. Prosimy, aby udając się na cmentarz, zostawić samochody w miejscach bezpiecznych, dalej od cmentarza, a także dostosować się do poleceń służb porządkowych.
  5. W czwartek DZIEŃ ZADUSZNY, czyli wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Jest to dzień szczególnie poświęcony modlitwie za tych, którzy jeszcze oczekują na to, by dołączyć do grona świętych w niebie. Msze św. o godz. 6.30; 7.00 i po południu o 17.00. W tym dniu Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji kapłanów, kleryków i sióstr zakonnych oraz o nowe powołania do służby w Kościele – od godz. 16.00. W Połomiu D. msza św. o godz. 17.00.
  6. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: w sobotę – św. Karola Boromeusza.
  7. Spowiedź przed I piątkiem:
    – w czwartek i piątek od 16.00.
    – w Połomiu Dużym w czwartek o 16.30.
  8. I piątek miesiąca. Modlitwą i ofiarami wspieramy misje katolickie. Msze św. wotywne o NSPJ o 6.30, 7.00 i 17.00. W Połomiu D. o godz. 17.30.
  9. I sobota miesiąca. Msze św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 6.30, 7.00 i 17.00 połączona z Różańcem fatimskim.
  10. Wypominki połączone z modlitwą za zmarłych – przez cały miesiąc listopad: w środę, piątek i niedzielę od godz. 16.30, a w pozostałe dni po mszy św. wieczornej. W Połomiu Dużym do 8 listopada po mszy św.
  11. Do chorych udamy się wg następującego porządku: ks. Proboszcz w poniedziałek od godz. 13.00; księża wikariusze w sobotę od godz. 8.30.
  12. Zmiana tajemnic różańcowych ojców i matek – w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 9.00, a dzieci i młodzieży po mszy św. o 11.00.
  13. „Orszak Świętych” – w przyszłą niedzielę 5 XI. Zachęcamy dzieci, aby przy pomocy rodziców przebrały się za wybranego świętego. Może to być św. Patron dziecka lub ulubiony święty. Należy przygotować charakterystyczny strój świętego wraz z napisem imienia świętego. Gromadzimy się o godz. 10.45 na Placu kościelnym, a potem procesyjnie wejście do kościoła.
  14. Kartki z wypominkami za zmarłych można składać w zakrystii u kapłanów lub w kancelarii parafialnej (kartki można zabrać z bocznych ołtarzy, zakrystii lub kancelarii). W wypominkach rocznych wypisujemy zmarłych z najbliższej rodziny (współmałżonków, rodziców, rodzeństwo), natomiast w wypominkach listopadowych wymieniamy zmarłych z bliższej lub dalszej rodziny, przyjaciół i znajomych. Bardzo prosimy o czytelne pismo.
  15. W najnowszym numerze „GN” warto przeczytać m.in.: – o zagrożeniach czyhających na dzieci w internecie; – o adhortacji poświęconej św. Teresie od Dzieciątka Jezus. Jest również „Gość Ekstra”, „Mały Gość”, „Promyczek dobra”, „Mały promyczek” i „Trwajcie w miłości”.
  16. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp.: † Roberta Papp ze Starego Wiśnicza. Polecajmy go Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie….
  17. Modlitwa do św. Michała Archanioła i w intencji Synodu …..