31. Niedziela Zwykła 5 XI 2023

1. Wyrażamy uznanie za piękne świadectwo wiary w życie wieczne przez liczny udział w spowiedzi św. i komunii św. w Uroczystość Wszystkich Św., modlitwy na cmentarzu, w Dzień Zaduszny oraz w czasie Oktawy. Służby porządkowe: policja i straż pożarna, składają podziękowanie wszystkim, którzy w Uroczystość Wszystkich Świętych zachowali wymagany porządek i dostosowali się do poleceń służb.
  2. „Orszak Świętych” – dziś na mszy św. o godz. 11.00. Gromadzimy się o godz. 10.45 na Placu Kościelnym, a potem procesyjne wejście do kościoła.
  3. Zmiana tajemnic różańcowych ojców i matek – dziś po mszy św. o godz. 9.00, a dzieci i młodzieży po mszy św. o 11.00.
  4. Składamy podziękowania za złożone ofiary w minionym tygodniu: w kopertach 4 Rodziny = 1000 zł.; przelewem bankowym 7 Rodzin = 850 zł. Bóg zapłać.
  5. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: w czwartek – Rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej; w piątek – św. Leona Papieża; w sobotę – św. Marcina.
  6. 25. rocznica śmierci śp. † ks. Prałata Mariana Janiszewskiego – we wtorek, za którego będzie celebrowana msza św. o godz. 6.30 i o 17.00 oraz w niedzielę (12 XI) o 11.00.
  7. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  8. Święto Niepodległości w sobotę (11 XI). O godz. 11.00 – Msza św. za Ojczyznę i mieszkańców Ziemi Wiśnickiej. Po mszy św. przemarsz do Pomnika Wolności na Wzgórzu Zamkowym. Pamiętajmy o wywieszeniu flagi narodowej.
  9. Msza św. w intencji mieszkańców Olchawy w dniu św. Marcina, patrona byłego kościoła w Olchawie – w sobotę (11 XI) o godz. 11.00.
  10. Składka w przyszłą niedzielę na tacę i w kopertach na remont dachu na domu parafialnym. Prosimy o ofiarność na ten cel.
  11. Spotkanie uczniów klas VIII SP i rodziców w ramach przygotowania do bierzmowania – w przyszłą niedzielę o godz. 18.00.
  12. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do pełnego udziału we mszy św. z kl. 3a i 3b odbędzie się w III Niedzielę listopada, natomiast klas 3c i 3d w IV Niedzielę listopada.
  13. Wypominki połączone z modlitwą za zmarłych – przez cały miesiąc listopad: w środę, piątek i niedzielę od godz. 16.30, a w pozostałe dni po mszy św. wieczornej. W Połomiu Dużym do 8 listopada po mszy św.
  14. Autokarowa pielgrzymka Rodzin Radia Maryja w dniu 12 XI trasą: Markowa – Strachocin oraz w dniach 30 XI – 2 XII trasą: Poznań – Toruń. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.
  15. W najnowszym numerze „GN” warto przeczytać m.in.: o parafiach polskich i zagranicznych, które zasłynęły największą liczbą powołań kapłańskich i zakonnych oraz o niedawno zmarłej Wandzie Półtawskiej, przyjaciółce Jana Pawła II. Jest również „Mały Gość”, „Promyczek dobra” i „Mały promyczek”.
  16. Modlitwa do św. Michała Archanioła…..