31 niedziela zwykła – rocznica poświęcenia kościoła 31 X 2021 r

1. Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach w kościele. Pamiętajmy o zachowaniu stosownych przepisów sanitarnych dotyczących bezpieczeństwa. Msze Święte transmitowane w dni powszednie w środy i piątki o godz. 17.00, w niedziele i święta o 9.00 i 11.00.
  2. „Orszak Świętych” – dziś na mszy św. o godz. 11.00. Gromadzimy się o godz. 10.45 na Placu Kościelnym, a potem procesyjnie wejście do kościoła.
  3. Dzisiaj ostatnie nabożeństwo różańcowe – zapraszamy do udziału po mszy św. wieczornej.
  4. Składamy podziękowania za złożone ofiary w minionym tygodniu: w kopertach 3 Rodziny = 900 zł. i przelewem bankowym 3 Rodziny = 600 zł. Bóg zapłać.
  5. W poniedziałek Uroczystość Wszystkich Świętych. msze św. przed południem jak w każdą niedzielę. O godz. 13.00 rozpocznie się procesja na cmentarzu z modlitwami za zmarłych, a następnie Msza św. za zmarłych parafian, kapłanów i siostry zakonne. Można drugi raz przystąpić do komunii świętej. Nie będzie Mszy św. o godz. 15.00 i 17.00. Podczas Mszy św. na cmentarzu składka na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Ks. Biskup dziękuje za każdą ofiarę złożoną na potrzeby Seminarium. Prosimy, aby udając się na cmentarz, zostawić samochody w miejscach bezpiecznych, dalej od cmentarza, a także dostosować się do poleceń służb porządkowych.
  6. We wtorek DZIEŃ ZADUSZNY, czyli wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Jest to dzień szczególnie poświęcony modlitwie za tych, którzy jeszcze oczekują na to, by dołączyć do grona świętych w niebie. Msze św. o godz. 6.30; 7.00 i po południu o 17.00.
  7. W związku z panującą wciąż pandemią Stolica Apostolska udzieliła również w tym roku pozwolenia, aby odpust zupełny za zmarłych można było zyskać przez cały miesiąc listopad w wybranych przez siebie 8 dowolnych dniach. Warunki odpustu to: stan łaski uświęcającej, zupełne wyzbycie się grzechu nawet lekkiego, przyjęcie P. Jezusa w Komunii św., modlitwa: „Wierzę w Boga”, „Ojcze nasz” i w intencjach Ojca Świętego, nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych.
  8. Wypominki połączone z modlitwą za zmarłych – przez cały miesiąc listopad: w środę, piątek i niedzielę od godz. 16.30, a w pozostałe dni po mszy św. wieczornej. W Połomiu Dużym do 8 listopada po mszy św.
  9. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: w czwartek – św. Karola Boromeusza.
  10. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.00 i msza św.
  11. I czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji kapłanów, kleryków i sióstr zakonnych oraz o nowe powołania do służby w Kościele – od godz. 16.00.
  12. Spowiedź przed I piątkiem:
    – w czwartek i piątek od 16.00.
    – w Połomiu Dużym w środę o 16.30.
  13. I piątek miesiąca. Modlitwą i ofiarami wspieramy misje katolickie. Msze św. wotywne o NSPJ o 6.30, 7.00 i 17.00. W Połomiu D. o godz. 17.30.
  14. I sobota miesiąca. Msze św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 6.30, 7.00 i 17.00 połączona z Różańcem fatimskim.
  15. Do chorych udamy się wg następującego porządku: ks. Proboszcz w piątek od 13.30; pozostali kapłani w sobotę od godz. 8.30.
  16. Zmiana tajemnic różańcowych ojców i matek – w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 9.00, a dzieci i młodzieży po mszy św. o 11.00.
  17. 23. rocznica śmierci śp. † ks. Prałata Mariana Janiszewskiego – w przyszłą niedzielę. Msza św. o spokój jego duszy o godz. 11.00.
  18. W zakrystii lub kancelarii można jeszcze składać kartki z wypominkami za zmarłych. Prosimy o czytelne pismo.
  19. Zbiórka do puszek dla naszej parafianki Wiolety Banaś – na potrzebną rehabilitację po wypadku – w przyszłą niedzielę na placu kościelnym. O przeprowadzenie zbiórki prosimy naszą Caritas parafialną.
  20. W najnowszym numerze „GN” warto przeczytać m.in. – o Uroczystości Wszystkich Świętych i Dniu Zadusznym; – o Litanii do Wszystkich Świętych; – kiedy powróci spokój na granicy z Białorusią. Jest też „Mały Gość Niedzielny”, „Promyczek dobra”, „Mały Promyczek” i „Miłujcie się”.