32. Niedziela Zwykła 12 XI 2023 r.

1. Msza św. za śp. † ks. Prałata Mariana Janiszewskiego w 25. rocznicę śmierci – dziś o godz. 11.00.
  2. Spotkanie uczniów klas VIII SP i rodziców w ramach przygotowania do bierzmowania – dzisiaj o godz. 18.00.
  3. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone przy okazji składanych wypominek, z których część przeznaczamy na Wyższe Seminarium Duchowne i Dom Księży Emerytów w Tarnowie oraz na paczki mikołajkowe dla grup parafialnych.
  4. Składamy podziękowania za złożone ofiary w minionym tygodniu: w kopertach 2 Rodziny = 300 zł.; przelewem bankowym 14 Rodzin = 2950 zł. Bóg zapłać.
  5. Wypominki połączone z modlitwą za zmarłych – przez cały miesiąc listopad: w środę, piątek i niedzielę od godz. 16.30, a w pozostałe dni po mszy św. wieczornej.
  6. Wejście do kościoła w dni powszednie – od jutra tylko drzwiami bocznymi.
  7. Adoracja Najświętszego Sakramentu – z racji 16 dnia miesiąca – w czwartek od godz. 16.00.
  8. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna; w piątek – św. Elżbietę Węgierską; w sobotę – bł. Karolinę Kózkównę; w przyszłą niedzielę – Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych i Światowy Dzień Ubogich. Z tej okazji na placu kościelnym Caritas parafialna będzie rozprowadzać chlebki miłosierdzia (min. ofiara – 9 zł).
  9. Spotkanie rodziców dzieci kl. 3a i 3b w ramach przygotowań dzieci do I Komunii św. – w przyszłą niedzielę o godz. 10.15 w domu parafialnym. Natomiast dzieci kl. 3a i 3b zapraszamy do kościoła o godz. 10.15. Po spotkaniu msza św. rodzinna o godz. 11.00.
  10. Przyjmowanie IV raty podatku od mieszkańców Nowego Wiśnicza w dn. 13 – 15 XI w piwnicach Ratusza; zaś w Kopalinach 13 i 14 XI od 18.00 – 20.00 w świetlicy.
  11. W najnowszym numerze „GN” warto przeczytać m.in.: o świętych, którzy patronują Polsce i jakie znaczenie ma modlitwa za Ojczyznę oraz o orszaku świętych w naszej wiśnickiej parafii. Jest również „Mały Gość”, „Promyczek dobra” i „Mały promyczek”.
  12. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: śp. † Grzegorz Kozłowski z ul. Ogrodowej, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek. Polećmy go Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu…..
  13. Modlitwa do św. Michała Archanioła i w intencji Synodu …..