32. Niedziela zwykła 6 XI 2022 r.

6 XI – 13 2022 r.

1. Wyrażamy uznanie za piękne świadectwo wiary w życie wieczne przez liczny udział w spowiedzi św. i komunii św. w Uroczystość Wszystkich Św., modlitwy na cmentarzu, w Dzień Zaduszny oraz w czasie Oktawy. Służby porządkowe: policja i straż pożarna, składają podziękowanie wszystkim, którzy w Uroczystość Wszystkich Świętych zachowali wymagany porządek i dostosowali się do poleceń służb.
  2. W Uroczystość Wszystkich Świętych został poświęcony nowy GROBOWIEC KAPŁANÓW, wybudowany przy Starej Kaplicy Cmentarnej. Dziękujemy ks. Prał. Tadeuszowi Bukowskiemu za wykonanie projektu Grobowca i koordynację prac; p. Prof. Czesławowi Dźwigajowi za projekt rzeźby Chrystusa Zmartwychwstałego; p. arch. Elżbiecie Langer za prace konstrukcyjne i architektoniczne; Firmie Granit-Pol p. Janusza Kaima za budowę Grobowca. Bóg zapłać.
  3. Zmiana tajemnic różańcowych ojców i matek – dziś po mszy św. o godz. 9.00, a dzieci i młodzieży po mszy św. o 11.00.
  4. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za włączenie się w „Orszak Świętych” w ubiegłą niedzielę. Bóg zapłać.
  5. Składamy podziękowania za złożone ofiary w minionym tygodniu na remont organów: w kopertach 4 Rodziny = 1500 zł.; przelewem bankowym 4 Rodziny = 600 zł. Bóg zapłać.
  6. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: w środę – Rocznica poświęcenia Bazyliki Lateraneńskiej; w czwartek – św. Leona Papieża; w piątek – św. Marcina; w sobotę – św. Jozafata.
  7. 24. rocznica śmierci śp. † ks. Prałata Mariana Janiszewskiego – w poniedziałek, za którego będzie celebrowana msza św. o godz. 6.30 oraz w przyszłą niedzielę (13 XI) o 11.00.
  8. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  9. Święto Niepodległości w piątek (11 XI). O godz. 11.00 – Msza św. za Ojczyznę i mieszkańców Ziemi Wiśnickiej. Po Mszy św. przemarsz do Pomnika Wolności na Wzgórzu Zamkowym. O 16.15 – Koncert Laureatów Festiwalu „Z pieśnią patriotyczną i żołnierską przez wieki” na Zamku. Pamiętajmy o wywieszeniu flagi narodowej.
  10. Msza św. w intencji mieszkańców Olchawy w dniu św. Marcina, patrona byłego kościoła w Olchawie, w piątek o godz. 11.00.
  11. Ks. biskup Andrzej Jeż kierując się dobrem duchowym wiernych udziela wszystkim wiernym przebywającym na terenie Diecezji Tarnowskiej dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych w dniu 11.11.2022 r.
  12. Składka w przyszłą niedzielę w kopertach i na tacę na remont organów w naszym kościele.
  13. Wypominki połączone z modlitwą za zmarłych – przez cały miesiąc listopad: w środę, piątek i niedzielę od godz. 16.30, a w pozostałe dni po mszy św. wieczornej. W Połomiu Dużym do 8 listopada po mszy św.
  14. Burmistrz Nowego Wiśnicza informuje o spotkaniu dot. możliwości pozyskania dofinansowania dla instalacji Odnawialnych Źródeł Energii oraz o możliwości dotacji unijnej na wymianę starych kotłów węglowych. Szczegóły na internetowej stronie Urzędu Miejskiego.
  15. Przyjmowanie IV raty podatku od mieszkańców Nowego Wiśnicza – w dn. 10, 14, 15 XI w piwnicach Ratusza, w godz. 9.00 – 15.00.
  16. W najnowszym numerze „GN” warto przeczytać m.in.: o tematach dotyczących samotności, o świętym Henochu i innych starotestamentalnych świętych. Jest również „Mały Gość”, „Promyczek dobra” i „Mały promyczek”.
  17. W minionym tygodniu odeszli do domu Ojca śp.: † Krystyna Czuban z Łomnej, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek oraz † Kazimierz Goc z ul. Kazimierza Wlk., którego pogrzeb odbędzie się we wtorek. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie….
  18. Modlitwa do św. Michała Archanioła i w intencji Synodu …..