32. niedziela zwykła 7 XI 2021 r.

1. Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach w kościele. Pamiętajmy o zachowaniu stosownych przepisów sanitarnych dotyczących bezpieczeństwa. Msze Święte transmitowane w dni powszednie w środy i piątki o godz. 17.00, w niedziele i święta o 9.00 i 11.00.
  2. Służby porządkowe – policja i straż pożarna – składają podziękowanie wszystkim, którzy w Uroczystość Wszystkich Świętych zachowali wymagany porządek i zostawiali samochody w odpowiedniej odległości od cmentarza, nie powodując tym samym niepotrzebnych korków i zagrożenia na drodze.
  3. Zbiórka do puszek dla naszej parafianki Wiolety Banaś – na potrzebną rehabilitację po wypadku – dziś na placu kościelnym, którą prowadzi nasza Caritas parafialna. Bóg zapłać za każdy dar serca.
  4. Składamy podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu: w kopertach 2 rodziny (400 zł.); przelewem bankowym 3 Rodziny (400 zł.). Bóg zapłać.
  5. Odpust zupełny za zmarłych możemy zyskać przez cały miesiąc listopad w wybranych przez siebie 8 dowolnych dniach. Warunki odpustu to: stan łaski uświęcającej, zupełne wyzbycie się grzechu nawet lekkiego, przyjęcie P. Jezusa w Komunii św., modlitwa: „Wierzę w Boga”, „Ojcze nasz” i w intencjach Ojca Świętego, nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych.
  6. Wypominki połączone z modlitwą za zmarłych – przez cały miesiąc listopad: w środę, piątek i niedzielę od godz. 16.30, a w pozostałe dni po mszy św. wieczornej. W Połomiu Dużym do 8 listopada po mszy św.
  7. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej; w środę – św. Leona Wielkiego, papieża; w czwartek – św. Marcina; w piątek – św. Jozafata; w sobotę – św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna.
  8. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.00 i msza św.
  9. Święto Niepodległości w czwartek (11 XI). O godz. 11.00 – Msza św. za Ojczyznę i mieszkańców Ziemi Wiśnickiej. Podczas mszy św. rozstrzygnięcie konkursu „ Na szlaku kapliczek i krzyży przydrożnych w parafii Nowy Wiśnicz”. Po Mszy św. przemarsz do Pomnika pamięci na Wzgórzu Zamkowym. O 16.15 – Koncert Laureatów Festiwalu „Z pieśnią patriotyczną i żołnierską przez wieki” na Zamku. Pamiętajmy o wywieszeniu flagi narodowej.
  10. Msza św. w intencji mieszkańców Olchawy w dniu św. Marcina, patrona byłego kościoła w Olchawie, w czwartek o godz. 11.00.
  11. W piątek po mszy św. wieczornej grupa młodzieżowa zaprasza na wspólny różaniec za zmarłych poległych w obronie naszej ojczyzny. Będzie on odmawiany w drodze na cmentarz więzienny w Leksandrowej. Prosimy zabrać znicz, latarkę i odblaski
  12. Składka w przyszłą niedzielę w kopertach i na tacę jako inwestycyjna.
  13. V Światowy Dzień Ubogiego – w przyszłą niedzielę. Szkolne Koło Caritas będzie rozprowadzać chlebki miłosierdzia na placu kościelnym. Ofiara 7 zł.
  14. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym – w przyszłą niedzielę. Niech to będzie sposobność do szczególnej pamięci i modlitwy w intencji chrześcijan prześladowanych na całym świecie.
  15. Młodzież z kl. 8. przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy wraz z rodzicami
    w przyszłą niedzielę na msze św. o godz. 17.00 oraz na spotkanie.
  16. W zakrystii lub kancelarii można jeszcze składać kartki z wypominkami za zmarłych. Prosimy o czytelne pismo.
  17. Przyjmowanie IV raty podatku od mieszkańców Nowego Wiśnicza – od 10 do 15 XI w piwnicach Ratusza; zaś w Kopalinach 10 i 12 XI (środa i piątek) w Świetlicy Wiejskiej od 18.00 do 20.00.
  18. W najnowszym numerze „GN” m.in. – opowieść o niezwykłym, małżeństwie: Józefinie i Emilu Mikach, którzy 80 lat temu za miłość do Polski zapłacili najwyższą cenę; – jak ważna jest kultura narodowa w budowaniu silnej Polski. Jest też „Mały Gość Niedzielny”, „Promyczek dobra”, „Mały Promyczek” i „Miłujcie się”.
  19. Modlitwa do św. Michała Archanioła i w intencji V Synodu …..