33. Niedziela zwykła 13 XI 2022 r.

Informacje duszpasterskie

1. Msza św. za śp. † ks. Prałata Mariana Janiszewskiego – w 24. rocznicę śmierci dziś o godz. 11.00.
  2. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone przy okazji składanych wypominek, z których część przeznaczamy na Wyższe Seminarium Duchowne i Dom Księży Emerytów w Tarnowie oraz na paczki mikołajkowe dla grup parafialnych.
  3. Składamy podziękowania za złożone ofiary w minionym tygodniu na remont organów: w kopertach 7 Rodzin = 1600 zł.; przelewem bankowym 15 Rodzin = 3650 zł. Bóg zapłać.
  4. Wypominki połączone z modlitwą za zmarłych – przez cały miesiąc listopad: w środę, piątek i niedzielę od godz. 16.30, a w pozostałe dni po mszy św. wieczornej.
  5. Adoracja Najświętszego Sakramentu – z racji 16 dnia miesiąca – w środę od godz. 16.00, następnie wypominki i o godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św.
  6. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: w czwartek – św. Elżbietę Węgierską; w piątek – bł. Karolinę Kózkównę; w przyszłą niedzielę – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, patronalne święto LSO i Akcji Katolickiej oraz Światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego i Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych.
  7. Spotkanie rodziców dzieci kl. III a i III b w ramach przygotowań dzieci do I Komunii św. – w przyszłą niedzielę o godz. 10.10 w domu parafialnym. Natomiast dzieci kl. III a i III b zapraszamy do kościoła o godz. 10.10.
  8. Koncert „Oratorium miłości ponad wszystko” w wykonaniu naszego chóru „Canon” i Wiśnickiej Orkiestry Młodzieżowej w przyszłą niedzielę o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.
  9. Parafialny Odział Akcji Katolickiej organizuje wyjazd mikołajkowy dla dzieci klas 3 – 6 zaangażowanych w grupach parafialnych do Parku trampolin w Krakowie, w dn, 3 grudnia br.. Szczegóły dot. zapisów na internetowej stronie Parafii.
  10. Burmistrz Nowego Wiśnicza informuje o spotkaniu dot. możliwości pozyskania dofinansowania dla instalacji Odnawialnych Źródeł Energii oraz o możliwości dotacji unijnej na wymianę starych kotłów węglowych. Szczegóły na internetowej stronie Urzędu Miejskiego.
  11. Przyjmowanie IV raty podatku od mieszkańców Nowego Wiśnicza – w dn. 14, 15 XI w piwnicach Ratusza, w godz. 9.00 – 15.00; zaś w Kopalinach – w poniedziałek (14 XI) od 18.00 do 20.00 w świetlicy w Kopalinach.
  12. W najnowszym numerze „GN” warto przeczytać m.in.: – co zawdzięczamy chrześcijaństwu, jako naród; – o atomie, jako podstawowym źródle energii. Jest również „Mały Gość”, „Promyczek dobra” i „Mały promyczek”.
  13. W minionym tygodniu odeszli do domu Ojca śp.: Janusz Gargul z Połomia Dużego oraz † Helena Tworzydło z ul. Nowej. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie….
  14. Modlitwa do św. Michała Archanioła i w intencji Synodu …..