33. Niedziela Zwykła 19 XI 2023 r.

1. Dziękujemy ks. Pawłowi – misjonarzowi z Zambii za podzielenie się z nami doświadczeniem misyjnym Kościoła.
  2. Caritas parafialna rozprowadza chlebki miłosierdzia – dziś na placu kościelnym. Ofiara – min. 9 zł.
  3. Spotkanie rodziców dzieci kl. 3a i 3b w ramach przygotowań dzieci do I Komunii św. – dziś o godz. 10.15 w domu parafialnym. Natomiast dzieci kl. 3a i 3b zapraszamy do kościoła o godz. 10.15. Po spotkaniu msza św. rodzinna o godz. 11.00.
  4. Składamy podziękowania za złożone ofiary w minionym tygodniu na remont dachu na domu parafialnym: na tacę: 13 106 zł; w kopertach 20 Rodzin = 3 450 zł.; przelewem bankowym 14 Rodzin = 2 950 zł. Bóg zapłać.
  5. Wypominki połączone z modlitwą za zmarłych – przez cały miesiąc listopad: w środę, piątek i niedzielę od godz. 16.30, a w pozostałe dni po mszy św. wieczornej.
  6. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Rafała Kalinowskiego; we wtorek – Ofiarowanie NMP i Światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego; w środę – św. Cecylię – patronkę muzyki i śpiewu kościelnego; w piątek – św. Andrzeja Dung-Lac i tow.; w przyszłą niedzielę – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, patronalne święto LSO i Akcji Katolickiej.
  7. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – w środę o godz. 17.00 i msza św.
  8. Spotkanie rodziców dzieci kl. 3c i 3d w ramach przygotowań dzieci do I Komunii św. – w przyszłą niedzielę o godz. 10.15 w domu parafialnym. Natomiast dzieci kl. 3c i 3d zapraszamy do kościoła o godz. 10.15.
  9. Kompleksowe badanie wzroku – w piątek /8 XII/ od godz. 9.00 w Galerii piwnic ratuszowych. Szczegółowe informacje w MOK-u.
  10. W najnowszym numerze „GN” warto przeczytać m.in.: – artykuły ukazujące znaczenie i skalę charytatywnej działalności Kościoła. Jest również „Mały Gość”, „Promyczek dobra” i „Mały promyczek”.
  11. W minionym tygodniu odeszli do domu Ojca śp.: † Maria Zagórska z Połomia D i † Stanisław Dudek z Królówki-Sośliny. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie….
  12. Modlitwa do św. Michała Archanioła i w intencji Synodu …..