33. niedziela zwykła 14 XI 2021 r.

1. Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach w kościele. Pamiętajmy o zachowaniu stosownych przepisów sanitarnych dotyczących bezpieczeństwa. Msze Święte transmitowane w dni powszednie w środy i piątki o godz. 17.00, w niedziele i święta o 9.00 i 11.00.
  2. Szkolne Koło Caritas rozprowadza dzisiaj chlebki miłosierdzia na placu kościelnym. Ofiara 7 zł.
  3. Młodzież z kl. 8. przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy wraz z rodzicami
    dziś na mszę św. o godz. 17.00 oraz na warsztaty. Spotkanie jest obowiązkowe.
  4. Wypominki połączone z modlitwą za zmarłych – przez cały miesiąc listopad: w środę, piątek i niedzielę od godz. 16.30, a w pozostałe dni po mszy św. wieczornej. Zachęcamy do zyskiwania Odpustu zupełnego za zmarłych przez cały miesiąc listopad w wybranych przez siebie 8 dowolnych dniach pod zwykłymi warunkami.
  5. Składamy podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu: w kopertach 3 rodziny (650 zł.); przelewem bankowym 8 Rodzin (1050 zł.). Bóg zapłać.
  6. Razem z p. Wiolettą Banaś i Caritas parafialną dziękujemy wszystkim darczyńcom za ofiary złożone w minioną niedzielę na rehabilitację po wypadku – w kwocie 14 960 zł. Bóg zapłać.
  7. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: w środę – św. Elżbietę Węgierską; w czwartek – bł. Karolinę Kózkównę; w sobotę – św. Rafała Kalinowskiego; w przyszłą niedzielę – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, patronalne święto LSO i Akcji katolickiej.
  8. Godzina Miłosierdzia – we wtorek od godz. 16.00.
  9. Modlitwa o łaski przez wstawiennictwo św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego – w środę od godz. 16.30.
  10. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – w środę o godz. 17.00 i msza św.
  11. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego w piątek – Msza św. o 17.00, adoracja i spotkanie na plebanii.
  12. Grupa modlitewna „Różaniec Wiśnicki” zaprasza na wspólny różaniec – w soboty po mszy św. o godz. 7.00.
  13. W sobotę 20. listopada odbędzie się w Bochni spotkanie młodych SYNAJ. Wszelkie informacje można uzyskać u ks. Adriana W programie spotkania przewidziane jest zawiązanie wspólnoty, połączenie internetowe z katedrą tarnowską i Biskupem Ordynariuszem, adoracja, spowiedź święta, poczęstunek dla uczestników.
  14. Zbiórka do puszek na wsparcie parafii przyjmujących migrantów przy granicach Polski – w przyszłą niedzielę na placu kościelnym. O przeprowadzenie zbiórki prosimy Grupę Apostolską Młodzieży.
  15. Zakład Usług Kominiarskich zawiadamia, że w dniach 18 do 20 listopada w Nowym Wiśniczu będą czyszczone i sprawdzane przewody kominowe.
  16. W najnowszym numerze „GN” m.in.: – dlaczego papież ustanowił Dzień Ubogich i co z tego wynika dla nas; – o czczonym nie tylko w Wilnie wizerunku Matki Boskiej Ostrobramskiej. Jest też „Mały Gość Niedzielny”, „Promyczek dobra”, „Mały Promyczek” i „Miłujcie się”.
  17. W minionym tygodniu odeszły do Domu Ojca śp.: † Leontyna Rojek z Kopalin i † Zuzanna Gajewska z Olchawy, której pogrzeb będzie we wtorek. Polecajmy je Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie….
  18. Modlitwa do św. Michała Archanioła i w intencji V Synodu …..