34. Niedziela zwykła 20 XI 2022 r.

1. Komunikat KEP.
  2. Dziś po mszy św. o godz. 11.00 przejście do Figury Chrystusa Króla Wszechświata i odmówienie aktu zawierzenia siebie i naszych rodzin Bożemu Sercu.
  3. Oratorium „Miłości ponad wszystko” w wykonaniu naszego chóru „Canon” i Wiśnickiej Orkiestry Młodzieżowej dzisiaj o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.
  4. Składamy podziękowania za złożone ofiary w minionym tygodniu na remont organów: na tacę: 13 300 zł; w kopertach 30 Rodzin = 5 150 zł.; przelewem bankowym 11 Rodzin = 2 200 zł. Bóg zapłać.
  5. Wypominki połączone z modlitwą za zmarłych – przez cały miesiąc listopad: w środę, piątek i niedzielę od godz. 16.30, a w pozostałe dni po mszy św. wieczornej.
  6. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – Ofiarowanie NMP; we wtorek – św. Cecylię – patronkę muzyki i śpiewu kościelnego; w czwartek – św. Andrzeja Dung-Lac i tow.; w przyszłą niedzielę rozpoczniemy Adwent.
  7. Spotkanie Parafialnego Caritas w środę o godz. 16.00 na plebani.
  8. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – w środę o godz. 17.00 i msza św.
  9. Grupa modlitewna „Różaniec Wiśnicki” zaprasza na wspólny różaniec – w soboty po mszy św. o godz. 7.00.
  10. Odpust w Lipnicy Murowanej ku czci św. Andrzeja Apostoła w przyszłą niedzielę. Suma odpustowa o godz. 11.00.
  11. Spotkanie rodziców dzieci kl. III c i III d w ramach przygotowań dzieci do I Komunii św. – w przyszłą niedzielę o godz. 10.10 w domu parafialnym. Natomiast dzieci kl. III c i III d zapraszamy do kościoła o godz. 10.10.
  12. Szkolne Koło Caritas będzie rozprowadzać chlebki miłosierdzia na placu kościelnym w przyszłą niedzielę. Ofiara – min. 9 zł.
  13. Kręgi Domowego Kościoła zachęcają parafian do włączenia się w ogólnopolską Akcję „Paczuszka dla Maluszka”, która polega na przygotowaniu darów dla podopiecznych Domu Samotnej Matki w Tarnowie. Z choinki umieszczonej przy bocznym ołtarzu (od przyszłej niedzieli) należy zabrać papierową bombkę, na której jest informacja, co można kupić do paczki. Dary pod choinkę można składać do 11 XII.
  14. Parafialna Caritas organizuje zbiórkę kocy i odzieży zimowej, która zostanie zawieziona na Ukrainę. Ubrania prosimy przynosić na świetlicę od środy do piątku w godz. 19-21 i w sobotę w godz. 15-17. Prosimy przynosić takie rzeczy, w jakie sam byś się ubrał czy przykrył.
  15. Zakład Usług Kominiarskich zawiadamia mieszkańców Nowego Wiśnicza, że w dniach 26 i 28 listopada będą czyszczone i sprawdzane przewody kominowe w budynkach.
  16. W zakrystii można nabyć lampiony na Roraty.
  17. W najnowszym numerze „GN” warto przeczytać m.in.: – o bezpodstawnych oskarżeniach w odniesieniu do św. Jana Pawła II; – o podjętej przez dziesięciu współczesnych malarzy próbie namalowania obrazu Jezusa Miłosiernego według wizji s. Faustyny. Jest również „Mały Gość”, „Promyczek dobra” i „Mały promyczek”.
  18. W minionym tygodniu odeszli do domu Ojca śp.: † Antoni Sławęta z ul. J. Matejki i † Julian Ostroga z ul. Nowej. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie….
  19. Modlitwa do św. Michała Archanioła i w intencji Synodu …..