34 niedziela zwykła 21.11.2021

1. Apel Bpa Ordynariusza.
  2. Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach w kościele. Pamiętajmy o zachowaniu stosownych przepisów sanitarnych dotyczących bezpieczeństwa. Msze Święte transmitowane w dni powszednie w środy i piątki o godz. 17.00, w niedziele i święta o 9.00 i 11.00.
  3. Dziś po mszy św. o godz. 11.00 przejście do Figury Chrystusa Króla Wszechświata i odmówienie aktu zawierzenia siebie i naszych rodzin Bożemu Sercu.
  4. Grupa Apostolska Młodzieży zbiera dzisiaj ofiary do puszek na wsparcie parafii przyjmujących migrantów przy granicach Polski.
  5. Wypominki połączone z modlitwą za zmarłych – przez cały miesiąc listopad: w środę, piątek i niedzielę od godz. 16.30, a w pozostałe dni po mszy św. wieczornej. Zachęcamy do zyskiwania Odpustu zupełnego za zmarłych przez cały miesiąc listopad w wybranych przez siebie 8 dowolnych dniach pod zwykłymi warunkami.
  6. Składamy podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu: na tacę = 10 090; w kopertach 19 rodzin (2800 zł.); przelewem bankowym 9 Rodzin (2600 zł.). Bóg zapłać.
  7. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Cecylię, patronkę muzyki i śpiewu kościelnego; w środę – św. Andrzeja Dung-Lac i tow.. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent.
  8. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – w środę o godz. 17.00 i msza św.
  9. Nabożeństwo do św. o. Pio – w piątek o godz. 17.00.
  10. Zebranie mieszkańców osiedla Nowego Wiśnicza – w środę o godz. 18.00 w sali widowiskowej MOK.
  11. Grupa modlitewna „Różaniec Wiśnicki” zaprasza na wspólny różaniec – w soboty po mszy św. o godz. 7.00.
  12. Odpust w Lipnicy Murowanej ku czci św. Andrzeja Apostoła w przyszłą niedzielę. Suma odpustowa o godz. 11.00.
  13. Zachęcamy parafian do włączenia się w ogólnopolska Akcję „Paczuszka dla Maluszka”, która polega na przygotowaniu darów dla podopiecznych Domu Samotnej Matki w Tarnowie. Z choinki umieszczonej przy bocznym ołtarzu (od przyszłej niedzieli) można będzie zabrać papierową bombkę, na której jest informacja, co można kupić do paczki. Dary pod choinkę można składać do 12 XII. Akcję koordynuje Domowy Kościół.
  14. W najnowszym numerze „GN” m.in.: – czy tytułowanie Chrystusa „królem Polski” to dobry pomysł; – jako dodatek: płyta z filmem o tragicznych losach beatyfikowanego dzisiaj ks. Jana Machy. Jest też „Mały Gość Niedzielny”, „Promyczek dobra”, „Mały Promyczek” i „Miłujcie się”.
  15. W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca śp.: † Józef Roman z Łomnej oraz † Łukasz Banaś z Leksandrowej, † Narcyza Ludwikowska z ul. Bocheńskiej, której pogrzeb we wtorek i † Barbara Rynduch z Kopalin, której pogrzeb w środę. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie….
  16. Modlitwa do św. Michała Archanioła i w intencji V Synodu …..