4. niedziela zwykła 29 I 2023 r.

/29 I – 5 II 2023 r./

1. Serdecznie zapraszamy na parafialne jasełka pt. Moje małe Betlejem” w niedzielę 29 stycznia o godz. 16.00 i 18.00 do domu parafialnego.
  2. Składamy podziękowania za kolejne ofiary złożone w minionym tygodniu: w kopertach: 5 Rodzin = 1750 zł.; przelewem 1 Rodzina = 100 zł. Dziękujemy wszystkim służbom oraz osobom prywatnym, którzy w ubiegłą niedzielę pomagali w funkcjonowaniu parafii. Podziękowania także dla p. Jacka Tomaszewskiego za odśnieżanie. Bóg zapłać.
  3. Święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej – w czwartek (2 II) i Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. o godz. 6.30; 7.45; 9.00 oraz o 15.00 i 17.00. W Połomiu Dużym o godz. 16.00. W czasie każdej Mszy św. poświęcenie świec „gromnic”, które zapalamy przy łóżku umierającego oraz w czasie nawałnic: huraganu, gradu i burzy. Gromnice oraz okapniki można nabyć w zakrystii. Składka przeznaczona jest na klasztory klauzurowe.
  4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek– św. Jana Bosko, kapłana; w piątek – św. Błażeja i podczas każdej mszy św. błogosławieństwo gardła.
  5. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 16.30. W piątek – koronka do Bożego Miłosierdzia o 16.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  6. I czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu – od godz. 16.00 w intencji kapłanów, sióstr zakonnych i kleryków oraz o nowe powołania.
  7. Spowiedź św. przed I piątkiem:
    – dla dzieci i młodzieży – w czwartek od godz. 16.00.
    – dorośli – w piątek od godz. 16.00.
    – w Połomiu Dużym – w środę o godz. 16.00.
  8. I piątek miesiąca. Modlitwą i ofiarami wspieramy misje katolickie. Msza św. o NSPJ o 6.30;7.00 i 17.00. W Połomiu D. Msza św. o godz. 17.30.
  9. I sobota miesiąca. Msze św. o Niepokalanym Sercu Maryi o 6.30 i 7.00. O godz. 17.00 msza św. połączona z rozważaniem I-sobotnim i różańcem fatimskim.
  10. Do chorych udamy się w następującym porządku: ks. Proboszcz i ks. Mariusz w piątek od godz. 8.30; ks. Mirosław i ks. Adrian w sobotę od godz. 8.30.
  11. Składka w przyszłą niedzielę na tacę i w kopertach przeznaczona będzie na remont organów.
  12. Zmiana tajemnic różańcowych ojców i matek – w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 9.00, a dzieci i młodzieży po mszy św. o 11.00.
  13. Zwracamy się z serdeczną prośbą, aby dokonując rozliczenia podatkowego za 2022 rok, przekazać także w tym roku 1,5 % należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej z przeznaczeniem na działalność naszej Świetlicy parafialnej. Informacje o sposobie przekazania 1,5 % znajdziemy na internetowej stronie parafii oraz na ulotkach
  14. W najnowszym „GN” m.in.: o święcie MB Gromnicznej; dodatek o św. Janie Pawle II. Jest także „Mały Gość Niedzielny”, „Promyczek dobra”, „Mały promyczek” oraz „Miłujcie się”. Przypominamy, że „Gość niedzielny” kosztuje 10 zł.
  15. W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca śp.: † Jan Mucha z Leksandrowej i Jan Skolik z ul Słonecznej, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu….
  16. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła.