5 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 02.05.2021

Wprowadzenie do liturgii

Przeżywamy dziś odpust ku czci św. Józefa rzemieślnika, który jest patronem ludzi pracy. Św. Józefowi powierzamy wszystkie nasze sprawy: osobiste, rodzinne i parafialne, szczególnie nasze podejmowane prace, naukę i obowiązki. W świetle św. Józefa pragniemy zobaczyć, że nasza praca przybliża nas także do odkupienia

Witamy w naszej parafii ks. prof. Marka Kluza, Dziekana Wydziału Teologicznego UPJPII w Tarnowie, który głosi dziś kazania.

Informacje duszpasterskie

1. Uczestniczącym w nabożeństwach przypominamy o zachowaniu przepisów sanitarnych dotyczących naszego bezpieczeństwa. Korzystających z dyspensy zachęcamy do duchowego uczestniczenia we Mszy św. za pośrednictwem transmisji z naszego kościoła w niedziele o godz. 9.00 i 11.00 oraz w środę i piątek o godz.18.00.
  2. Składamy podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu: w kopertach 4 rodziny = 700 zł; przelewem bankowym 4 rodziny = 600 zł. Bóg zapłać.
  3. Dzisiaj suma odpustowa o godz. 11.00, a po niej procesja.
  4. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych odprawianych w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedziele po mszy św. wieczornej. Zachęcamy również do odprawiania majówek przy kapliczkach czy krzyżach przydrożnych pamiętając jednocześnie o przepisach sanitarnych dot. naszego zdrowia i bezpieczeństwa.
  5. Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski – w poniedziałek (3 V). Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30; 7.45; 9.00 – w intencji Ojczyzny i naszej Wiśnickiej Ziemi oraz strażaków z OSP Nowy Wiśnicz i Łomna; i ostatnia msza św. o 17.00. Nie będzie mszy św. w kościele o godz. 11.00 i 15.00
  6. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek – św. Floriana, męczennika; w czwartek – św. Filipa i Jakuba, apostołów; w sobotę św. Stanisława, bpa i męczennika, głównego patrona Polski i diecezji.
  7. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30. W piątek – koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  8. I czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu – od godz. 17.00 w intencji kapłanów, sióstr zakonnych i kleryków oraz o nowe powołania.
  9. Spowiedź przed I piątkiem w czwartek i piątek od godz. 17.00 oraz podczas nabożeństw majowych. W Połomiu D. spowiedź w środę o 17.30.
  10. I piątek miesiąca. Modlitwą i ofiarami na tacę wspieramy misje katolickie w świecie. Msze św. o NSPJ o 6.30, 7.00 i 18.00, a następnie nabożeństwo majowe. W Połomiu D. o 18.30.
  11. W przyszłą niedzielę odsłonięcie i poświęcenie „Obelisku upamiętniającego 400-lecia naszej Parafii” o godz. 11.00 pod przewodnictwem Ks. Biskupa Stanisława Salaterskiego. Msza w Połomiu Dużym o 8.00.
  12. W „GN” m.in: – o tym, dlaczego św. Józef został patronem robotników; – do czego prowadzi widoczne na ulicach czy mediach społecznościowych zastępowanie kultury solidarności – kulturą gniewu. W „niedzieli” m.in. wywiad z ks. Proboszczem poświęcony Strażakom. Jest także specjalne wydanie „Gościa Extra” w całości poświęcone św. Józefowi oraz MGN, „Promyczek dobra”, „Mały promyczek” i „Miłujcie się”.
  13.  W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca śp. † Wiesław Nieć z ul. Matejki oraz † Danuta Kierepka z ul. Krzywej, której pogrzeb w czwartek. Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie….
  14.  Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła.