5. Niedziela Zwykła 04 II 2024 r.

1. Zmiana tajemnic różańcowych ojców i matek – dzisiaj po mszy św. o godz. 9.00, a dzieci i młodzieży po mszy św. o 11.00.
  2. Składamy podziękowania za kolejne ofiary złożone w minionym tygodniu: w kopertach 1 Rodzina = 100 zł.; przelewem 6 Rodzin = 1050 zł. Bóg zapłać.
  3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Agatę, dziew. i męcz.; we wtorek – św. Pawła Mikę i Towarzyszy, męcz.; w sobotę – św. Scholastykę, dziew.; w przyszłą niedzielę – NMP z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji msza św. z udzielaniem sakramentu namaszczenia chorych będzie o godz. 15.00, na którą zapraszamy wszystkich chorych, cierpiących i starszych.
  4. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 16.30. W piątek – koronka do Bożego Miłosierdzia o 16.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  5. Zapraszamy na nocną adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy w dn. 9-10 lutego (piątek – sobota) – m.in. w int. naszej Parafii, o jej ożywienie ewangelizacyjne, za tych, którzy się oddalili od Boga, za młodzież i o powołania. Rozpoczęcie mszą św. w piątek o godz. 17.00 i adoracja do porannej mszy św. w sobotę. Zapisy na wybraną godzinę adoracji – na liście znajdującej się na stoliku przy gazetach. Ważne, żeby o każdej porze był ktoś obecny przy Panu Jezusie eucharystycznym. Szczegóły na afiszu w gablocie.
  6. NABOŻEŃSTWO 40 – GODZINNE rozpoczniemy w przyszłą niedzielę nieszporami o 16.30.
  7. Składka w przyszłą niedzielę na tacę i w kopertach na inwestycje – zapłatę za remont dachu na domu parafialnym.
  8. Zwracamy się z serdeczną prośbą, aby dokonując rozliczenia podatkowego za 2023 rok, przekazać także w tym roku 1,5 % należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej z przeznaczeniem na działalność naszej Świetlicy parafialnej. Informacje o sposobie przekazania 1,5 % znajdziemy na internetowej stronie parafii oraz na ulotkach.
  9. KURS ALPHA rozpoczniemy w naszej parafii 26 lutego o godz. 19.00 w sali konferencyjnej przy ZK. Spotkania będą co poniedziałek w godz. 19.00 – 21.00. Dzieciom zapewniona będzie opieka. Udział w ALPHA jest bezpłatny.
  10. W najnowszym „GN” m.in.: o różnych formach życia konsekrowanego. Jest także „Mały Gość Niedzielny”, „Promyczek dobra”, „Mały promyczek” oraz „Trwajcie w miłości”.
  11. W minionym tygodniu odeszła do Domu Ojca śp.: † Maria Wyrwa z ul. J. Matejki. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu….
  12. Modlitwa do św. Michała Archanioła.