5. niedziela zwykła 05.02.2023

1. Zmiana tajemnic różańcowych ojców i matek – dzisiaj po mszy św. o godz. 9.00, a dzieci i młodzieży po mszy św. o 11.00.
  2. Składamy podziękowania za kolejne ofiary złożone w minionym tygodniu: w kopertach 1 Rodzina = 100 zł.; przelewem 4 Rodziny = 600 zł. Bóg zapłać.
  3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Pawła Mikę i Towarzyszy, męcz.; w piątek – św. Scholastykę, dziew.; w sobotę – NMP z Lourdes. W tym dniu w Kościele przeżywamy Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji zostanie odprawiona msza św. z udzielaniem sakramentu namaszczenia chorych w sobotę o godz. 11.00, na którą zapraszamy wszystkich chorych, cierpiących i starszych.
  4. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 16.30. W piątek – koronka do Bożego Miłosierdzia o 16.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  5. Składka w przyszłą niedzielę na tacę i w kopertach na pokrycie ogrzewania oraz na inwestycje.
  6. Serdecznie dziękujemy Akcji Katolickiej, Świetlicy Parafialnej i nauczycielom za zorganizowanie i przeprowadzenie „Zimowiska parafialnego” dla dzieci i młodzieży, a szczególnie Pani Anicie Całce i Małgorzacie Klimek za koordynację całego przedsięwzięcia. Bóg zapłać.
  7. Zwracamy się z serdeczną prośbą, aby dokonując rozliczenia podatkowego za 2022 rok, przekazać także w tym roku 1,5 % należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej z przeznaczeniem na działalność naszej Świetlicy parafialnej. Informacje o sposobie przekazania 1,5 % znajdziemy na internetowej stronie parafii oraz na ulotkach.
  8. W najnowszym „GN” m.in.: o różnych formach życia konsekrowanego. Jest także „Mały Gość Niedzielny”, „Promyczek dobra”, „Mały promyczek” oraz „Trwajcie w miłości”.
  9. W minionym tygodniu odszedł do Domu Ojca śp.: † Stanisław Pechciński z ul. Zamkowej, którego pogrzeb będzie w środę. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu….
  10. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła.