6. NIEDZIELA WIELKANOCNA 22 V 2022

1. Zbiórka do puszek na „Hospicjum domowe” w Bochni – dziś na placu kościelnym.
  2. Przyjęcie aspirantów do grona ministrantów – dziś podczas mszy św. o godz. 11.00.
  3. Składamy podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu: w kopertach 2 Rodziny (700 zł.); przelewem bankowym 4 Rodziny (550 zł.). Bóg zapłać.
  4. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych odprawianych codziennie o godz. 18.00.
  5. Dni modlitw o urodzaje – w poniedziałek, wtorek i w środę o 18.00. Przez wstawiennictwo Maryi i wszystkich świętych będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów oraz o zachowanie od nieszczęść, gradu, huraganu i powodzi. Przy śpiewie litanii pójdziemy do trzech figur: a) przy ul. Lipnickiej, b) do św. Jana Nepomucena; c) do św. Floriana w Rynku. Serdecznie zapraszamy.
  6. U ks. Adriana można odebrać karty na oazę parafialną.
  7. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek – NMP Wspomożycielkę Wiernych; we czwartek – św. Filipa Nereusza; w przyszłą niedzielę – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  8. W czwartek obchodzimy Dzień Matki. Z tej okazji składamy życzenia wszystkim mamom i polecajmy je Bogu w modlitwie. Zapraszamy na nabożeństwo majowe ofiarowane w intencji wszystkich mam.
  9. W piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.45; o 18.00 nabożeństwo majowe i do św. O. Pio oraz rozpoczęcie Nowenny do Ducha Świętego. Po mszy św. spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego na plebani.
  10. W sobotę przypada 12 r. śmierci śp. Ks. Artura Babika.
  11. Spotkanie Akcji Katolickiej – w środę po mszy św. wieczornej na plebani.
  12. Świetlica Parafialna i Akcja Katolicka zaprasza dzieci do klasy 4, zaangażowane w grupach parafialnych na Piknik z ok. Dnia Dziecka – w sobotę /28 V/ w godz. 10.00-14.00 przy świetlicy w Leksandrowej. Rodzice proszeni są o podpisanie listy obecności przywożąc i odbierając dziecko.
  13. Pielgrzymka Młodych z Radiem Maryja na Jasną Górę – 28 maja. Szczegóły na afiszu.
  14. W „GN” m.in: – o nowej bł. Paulinie Jaricot, założycielce Żywego Różańca; – czy i dlaczego Rosjanie ślepo wierzą Putinowi. Jest także „MGN”, „Promyczek dobra”, „Mały promyczek” i „Miłujcie się”.
  15. W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca śp. † Jan Mastalerz z ul. Kazimierza Wielkiego, † Władysław Ziemianin z Olchawy, † Jerzy Kowalski z ul. J. Matejki i † Bogusława Mróz z ul. J. Matejki, której pogrzeb będzie we wtorek. Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie….
  16. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła.