7. Niedziela Wielkanocna – Wniebowstąpienie Pana Jezusa 12 V 2024 r.

1. Stanowisko KEP dot. prawnej ochrony ludzkiego życia….
  2. Wczoraj 21 chłopców z naszej parafii przyjęło posługę lektora. Nowym lektorom gratulujemy i życzymy owocnego głoszenia słowa Bożego w naszej wspólnocie parafialnej.
  3. Składamy podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu: w kopercie 1 Rodzina = 200 zł. i przelewem bankowym 12 Rodzin = 2100 zł. Bóg zapłać.
  4. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych odprawianych w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedziele po wieczornej mszy św.
  5. Msze św. dla dzieci I-szo komunijnych w ramach Białego Tygodnia o godz. 17.00.
  6. Rocznica I Komunii św. dzieci z klas IV – w przyszłą niedzielę o godz. 11.00. Spowiedź św. dzieci kl. IV i ich rodzin – w ciągu tygodnia podczas nabożeństw. Próba przed Rocznicą będzie w środę o 19.00 w kościele.
  7. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – Najświętszą Maryję Pannę z Fatimy; we wtorek – św. Macieja Apostoła; w środę – św. Zofię; w czwartek – św. Andrzeja Bobolę; w przyszłą niedzielę – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wszystkim solenizantom bieżącego tygodnia, szczególnie ks. Andrzejowi Mikulskiemu składamy serdeczne życzenia i otaczamy ich modlitwą.
  8. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy – w środę o godz. 18.00. W piątek – koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  9. Czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego – w sobotę (18 V). Rozpoczęcie mszą św. o godz. 18.00, a po niej wspólne uwielbienie i modlitwa. Serdecznie zapraszamy.
  10. Książka o 400-letniej historii naszej Parafii jest rozprowadzana w zakrystii i kancelarii parafialnej.
  11. Koncert naszego Chóru „Canon” i „Ars Cameralis” z Krakowa – w przyszłą niedzielę o godz. 18.00 w kościele. Zapraszamy.
  12. Burmistrz Nowego Wiśnicza informuje, że 20 maja br. o godz. 17.00 w świetlicy wiejskiej w Leksandrowej odbędzie się zebranie wiejskie, na którym przeprowadzone zostaną wybory sołtysa i Rady Sołeckiej wsi Leksandrowa.
  13. Przyjmowanie II raty podatku od mieszkańców Nowego Wiśnicza będzie od 13-15 maja br. w godz. 9.00-15.00 w piwnicach Ratusza Miejskiego, a od mieszkańców Kopalin w dniu 14 maja w godz. 18.00-20.00 w Świetlicy w Kopalinach.
  14. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na pielgrzymki: do Sanktuarium MB Fatimskiej na Krzeptówkach (20 V) oraz do Częstochowy (25 V). Szczegóły w gablocie.
  15. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich w Bochni organizuje zbiórkę makulatury na MISJE – Centrum Dziecka w Kamerunie. Kontener będzie ustawiony przy kościele św. Jana Nepomucena w Bochni – w sobotę (18 V) od godz. 7.00 do 16.00.
  16. Zapraszamy dzieci i młodzież, by wspólnie z rówieśnikami odpocząć na Oazie wakacyjnej „Ruchu Światło – Życie” prowadzonej w pięknych miejscach naszej diecezji. Informacje dot. turnusów i sposobu zapisu w gablocie.
  17. W „GN” m.in: – artykuł demaskujący przekłamania i mity pojawiające się w związku z objawieniami w Fatimie; – szczęśliwa dziewiątka, czyli skąd wzięła się praktyka odprawiania nowenn. Jest także „MGN”, „Promyczek dobra”, „Mały promyczek” i „Trwajcie w miłości”.
  18. W minionym tygodniu odeszła do Domu Ojca śp. † Maria Kucharska z ul. Zamkowej, której pogrzeb odbędzie się w sobotę. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…
  19. Modlitwa do św. Michała Archanioła.