8. Niedziela Wielkanocna – Zesłanie Ducha Świętego 19 V 2024 r.

 1. Komunikat Biskupa dot. pielgrzymek do Tuchowa i na Jasną Górę…
 2. Składamy podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu: na tacę 13 024 zł.; w kopertach 17 rodzin = 3100 zł. i przelewem bankowym 11 rodzin = 2850 zł. Bóg zapłać.
 3. Rozpoczęliśmy prace przy remoncie więźby dachowej i wymianie pokrycia dachu na kościele na prezbiterium i nawie głównej.
 4. Koncert naszego Chóru „Canon” i „Ars Cameralis” z Krakowa – dzisiaj o godz. 18.00 w kościele. Zapraszamy.
 5. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – Święto Maryi Matki Kościoła. Msze św. o godz. 6.30; 7.00 i 18.00 z nabożeństwem majowym i modlitwą w intencji wszystkich kierowców. Po mszy św. wieczornej błogosławieństwo kierowców i pojazdów. Dlatego ofiary składane jutro na tacę są przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy.
 6. Msza św. na zakończenie Kursu ALPHA pod przewodnictwem ks. Bpa Leszka Leszkiewicza – w poniedziałek o godz. 18.00.
 7. Spotkanie przedoazowe – w poniedziałek /20 V/ o godz. 19.00 w Domu parafialnym.
 8. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych odprawianych w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedziele po mszy św. wieczornej.
 9. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w czwartek – Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w piątek – NMP Wspomożenie Wiernych; w przyszłą niedzielę – Uroczystość Najświętszej Trójcy, koniec okresu Komunii św. wielkanocnej.
 10. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30, w piątek – koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 11. Uroczyste włączenie aspirantów do grona ministrantów – w przyszłą niedzielę o godz. 11.00.
 12. Książka o 400-letniej historii naszej Parafii jest rozprowadzana w zakrystii i kancelarii parafialnej.
 13. Na plebani są do odebrania banery na Boże Ciało. Zachęcamy mieszkańców poszczególnych miejscowości do zaangażowania przy organizacji uroczystości.
 14. Burmistrz Nowego Wiśnicza informuje, że 28 maja br. o godz. 19.00 w sali widowiskowej MOK w Nowym Wiśniczu odbędzie się zebranie, na którym przeprowadzone zostaną wybory Przewodniczącego Osiedla i Zarządu Osiedla Nowego Wiśnicza.
 15. W „GN” m.in: – czym bł. Piotr Frassati może dziś porwać młodych ludzi; – o bitwie pod Monte Cassino; – o języku czy dialekcie śląskim. Jest także „Gość extra”, „MGN”, „Promyczek dobra”, „Mały promyczek” i „Trwajcie w miłości”.
 16. W minionym tygodniu odszedł do Domu Ojca śp. † Marian Kochański z ul. Kmitów. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu
 17. Modlitwa do św. Michała Archanioła.