8. NIEDZIELA WIELKANOCNA – Zesłanie Ducha Świętego 28 V 2023 r.

1. Składamy podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu w kopertach 3 rodziny = 300 zł. i przelewem bankowym 2 rodziny = 200 zł. Bóg zapłać.
  2. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych odprawianych w dni powszednie o godz. 18.00. Od czwartku rozpoczynają się nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które będą odprawiane po mszy św. o godz. 18.00.
  3. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – Święto Maryi Matki Kościoła. Msze św. o godz. 6.30; 7.00 i 18.00 z nabożeństwem majowym i modlitwą w intencji wszystkich kierowców. Po mszy św. wieczornej błogosławieństwo kierowców i pojazdów. Dlatego ofiary składane jutro na tacę są przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy.
  4. Uroczystości nadania i poświęcenia Sztandaru Zakładowi Karnemu rozpoczną się w kaplicy Zamkowej pod przewodnictwem ks. Bpa Artura Ważnego – w poniedziałek o godz. 11.00.
  5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w środę – Nawiedzenie NMP; w czwartek – Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w sobotę – św. Karola Lwangi i Tow.; w przyszłą niedzielę – Uroczystość Najświętszej Trójcy, koniec okresu Komunii św. wielkanocnej.
  6. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30, w piątek – koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  7. I czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu – od godz. 17.00 w intencji kapłanów, sióstr zakonnych i kleryków oraz o nowe powołania.
  8. Spowiedź św. przed I piątkiem:
    – dla dzieci i młodzieży – w czwartek od godz. 17.00.
    – dorośli – w piątek od godz. 17.00.
    – W Połomiu Dużym – w środę o godz. 17.30.
  9. I piątek miesiąca. Modlitwą i ofiarami na tacę wspieramy misje katolickie w świecie. Msze św. o NSPJ o godz. 6.30, 7.00 i 18.00, a następnie nabożeństwo czerwcowe. W Połomiu D. o godz. 18.30.
  10. W I sobotę. Msze św. o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 6.30, 7.00 i o 18.00 msza św. i nabożeństwo czerwcowe z różańcem fatimskim oraz z procesją. Prosimy o zabranie świec.
  11. Do chorych udamy się w sobotę od godz. 8.30.
  12. Zbiórka aspirantów połączona z próbą oraz ministrantów i lektorów w sobotę /3 VI/ o godz. 11.00. Przyjęcie aspirantów do grona ministrantów – w przyszłą niedzielę podczas mszy św. o godz. 11.00. Zapraszamy także rodziny chłopców.
  13. Zmiana tajemnic różańcowych ojców i matek – w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 9.00, a dzieci i młodzieży po mszy św. o 11.00.
  14. W zakrystii można nabyć książki i albumy poświęcone pracy misyjnej z okazji 50-lecia tej posługi w naszej diecezji.
  15. Jarmark Wiśnicki, Dni Wiśnicza i Wiśnicka Parada Orkiestr Dętych w dniach 3 – 4 VI br. Szczegóły na afiszach.
  16. W „GN” m.in: – o ustanawianym sanktuarium na Bachledówce związanych z bł. kard. Wyszyńskim; o znaczeniu słów z Koronki do Miłosierdzia Bożego. Jest także MGN, „Promyczek dobra”, „Mały promyczek” i „Trwajcie w miłości”.
  17. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła.