8. NIEDZIELA WIELKANOCNA – Zesłanie Ducha Świętego 5 VI 2022 r.

1. Zmiana tajemnic różańcowych ojców i matek – dziś po mszy św. o godz. 9.00, a dzieci i młodzieży po mszy św. o 11.00.
  2. Wieczór uwielbienia prowadzony przez wspólnotę „Strumienie Wody Żywej” – dziś po mszy św. o godz. 17.00.
  3. Dziś przypada 82 rocznica śmierci Sługi Bożego ks. Ferdynanda Machaya rozstrzelanego przez hitlerowców w lasku „Brzezinka” za Zakładem Karnym. 17 maja 1940 r. po ucieczce z utworzonego na terenie ZK w Nowym Wiśniczu, pierwszego na ziemiach Polski niemieckiego obozu pracy, ówczesny komendant obozu SS-man Wilhelm Asmus wydał decyzję o rozstrzelaniu 10 osadzonych, wśród nich był 26 letni Ks. Machay. Obecnie jest prowadzony jego proces beatyfikacyjny.
  4. Składamy podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu: przelewem bankowym 5 rodzin = 800 zł. Bóg zapłać.
  5. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych odprawianych codziennie po mszy św. wieczornej.
  6. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – Święto Maryi Matki Kościoła. Msze św. o godz. 6.30; 7.00 i 18.00 z nabożeństwem czerwcowym i modlitwą w intencji wszystkich kierowców. Po mszy św. wieczornej błogosławieństwo kierowców i pojazdów. Dlatego ofiary składane jutro na tacę są przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy.
  7. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek – bł. Zbigniewa Strzałkowskiego; w środę – św. Jadwigę Królową; w czwartek – Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w sobotę – św. Barnabę, apostoła; w przyszłą niedzielę – Uroczystość Najświętszej Trójcy, koniec okresu Komunii św. wielkanocnej.
  8. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30, w piątek – koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  9. Składka na tacę i w kopertach w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na inwestycje w parafii.
  10. W czwartek / 16 VI/ będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało – dziękczynienie za dar Eucharystii. O godz. 9.00 msza św. i po niej uroczysta procesja do 4-ech ołtarzy w Rynku naszego Miasta. Prosimy o udział dzieci do sypania kwiatów i dzwonienie, a klasy III w strojach komunijnych. O przygotowanie ołtarzy prosimy parafian: I ołtarz – Nowy Wiśnicz; II – Kopaliny i Stary Wiśnicz; III – Leksandrowa; IV – Olchawa i Łomna. Brzezinę dostarczy p. Jacka Daniec z Łomnej. Banery będą do odebrania po przyszłej niedzieli.
  11. Ognisko misyjne zaprasza wszystkie dzieci na MISYJNY FESTIWAL ŚWIATA, czyli święto wszystkich dzieci – w sobotę od godz. 11.00 do 13.00 w domu parafialnym. Będziemy poznawać różne kultury i życie małych i dużych misjonarzy. W programie m.in. spotkanie z misjonarzem, animacje, gra terenowa, malowanie tworzy. Zgłoszenia u s. Urszuli.
  12. Akcja Katolicka i Świetlica Parafialna organizują dwudniową wycieczkę do Szczyrku i Wisły w dniach 10-11 sierpnia, dla dzieci z klas 5-8, zaangażowanych w grupach parafialnych. Koszt 200 zł. Zapisy i szczegółowe informacje w przyszłą niedzielę /12 VI/ w Domu parafialnym po mszy św. o godz. 11.00. Wpisowe to 100 zł na rezerwację noclegu.
  13. Szkoła Muzyczna w Sobolowie ogłasza nabór na rok szkolny 2022/23. Szczegóły na plakacie w gablocie.
  14. W „GN” m.in: – o jednym z najbardziej spektakularnych cudów eucharystycznych; – o świętych, którzy miesiącami żyli, karmiąc się wyłącznie Komunia św.; – o cudach eucharystycznych w Sokółce i Legnicy Jest także MGN, „Promyczek dobra”, „Mały promyczek” i „Miłujcie się”.
  15. W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca śp.: † Leszek Chrzan pochodzący z Nowego Wiśnicza i † Wiesław Kmiecik z Połomia D.. Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie….
  16. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła.