9. Niedziela Zwykła 2 VI 2024 r.

 1. Zmiana tajemnic różańcowych ojców i matek – dziś po mszy św. o godz. 9.00, a dzieci i młodzieży po mszy św. o 11.00.
 2. Procesja eucharystyczna dzisiaj po mszy św. o godz. 11.00, w tygodniu msza św. z procesją o godz. 18.00.
 3. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za przygotowanie 4 ołtarzy na Boże Ciało i za kwiaty; za bardzo liczny udział w procesji, szczególnie dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym dzwonkami oraz w strojach komunijnych; strażakom i policji; niosącym baldachim, feretrony i sztandary; księdzu Andrzejowi, szafarzom Komunii św., DSM, LSO, panu organiście, Chórowi „Canon” oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości.
 4. Dziękujemy za kolejne ofiary złożone w minionym tygodniu: w kopertach 3 rodziny = 400 zł.; przelewem bankowym 5 Rodzin = 800 zł. Bóg zapłać.
 5. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i nabożeństwo czerwcowe w środę o godz. 18.00, poprzedzone modlitwą różańcową o godz. 17.30. W piątek – koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45.
 6. I czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu – od godz. 17.00 w intencji kapłanów, sióstr zakonnych i kleryków oraz o nowe powołania.
 7. Msza św. na zakończenie oktawy Bożego Ciała połączona z procesją oraz błogosławieństwem dzieci i poświęceniem wianków z ziół i kwiatów – w czwartek o godz. 18.00.
 8. Spowiedź św. przed I piątkiem:
  – w czwartek i w piątek od godz. 17.00.
  – W Połomiu Dużym – w środę o godz. 17.00.
 9. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Karola Lwangi i Towarzyszy męczenników; w środę – św. Bonifacego, bpa i męczennika; w I piątekUroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po mszy św. o 18.00 procesja eucharystyczna i zawierzenie Parafii Sercu Jezusowemu. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia oraz dzieci kl. III-IV w strojach komunijnych. Ofiary składane w tym dniu na tacę przeznaczone są na cele misyjne. W piątek nie ma postu; w sobotę – Niepokalanego Serca NMP.
 10. Zapraszamy na nocną adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy w dn. 7-8 czerwca (piątek – sobota) – m.in. w duchu wdzięczności za otrzymane łaski. Rozpoczęcie mszą św. w piątek o godz. 18.00 i adoracja do porannej mszy św. w sobotę. Zapisy na wybraną godzinę adoracji – na liście znajdującej się na stoliku przy gazetach. Ważne, żeby o każdej porze był ktoś obecny przy Panu Jezusie eucharystycznym. Szczegóły na afiszu w gablocie.
 11. Składka w przyszłą niedzielę na tacę i w kopertach – jako inwestycyjna na prace remontowe.
 12. Rodziców dzieci I komunijnych zapraszamy na Mszę świętą i wspólną kolację, które będą zarazem ich ostatnim spotkaniem formacyjnym. Zapraszamy w niedzielę (16 czerwca) na godzinę 17. Po Mszy Świętej przejazd do sali konferencyjnej przy zakładzie karnym.
 13. Książka o 400-letniej historii naszej Parafii jest rozprowadzana w zakrystii i kancelarii parafialnej.
 14. Jarmark Wiśnicki, Dni Wiśnicza i Wiśnicka Parada Orkiestr Dętych w dniach 7-9 VI br. Szczegóły na afiszach.
 15. W „GN” m.in: – o czym świadczy wzywanie do usuwania krzyży z przestrzeni publicznej; – jak wyglądała Eucharystia pierwszych chrześcijan; – kiedy i w jakich okolicznościach zaczęła się adoracja Najświętszego Sakramentu w monstrancji. Jest także MGN, „Promyczek dobra”, „Mały promyczek” i „Trwajcie w miłości”.
 16. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp.: † Jerzego Ziemniaka z Wieliczki. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu: „Dobry Jezu a nasz Panie…”
 17. Modlitwa do św. Michała Archanioła…