Kancelaria parafialna czynna jest w dni powszednie:

• w godzinach 8.00-9.00 oraz 16.00-17.00 (od października do końca marca)

•                                         17.00-18.00 (od początku kwietnia do końca września)

• w ważnej sprawie o każdej porze

• telefon: 14 612 85 45

NIP Parafii: 868 - 15 - 17 - 084

- DO SAKRAMENTU CHRZTU ŚW.

• akt urodzenia dziecka (z USC);

• dokument potwierdzający zawarcie sakramentalnego związku małżeńskiego (jeśli był poza nasza parafia);

• imiona, nazwiska i adresy rodziców chrzestnych (jeśli mieszkają poza naszą parafią, muszą przed chrztem dostarczyć zaświadczenie ze swojej parafii, że mogą być rodzicami chrzestnymi).

Msza św. z udzieleniem sakramentu chrztu św. celebrowana jest:

- w I niedziele miesiąca o godz. 15.00;

- w III soboty miesiąca o godz. 17.00/18.00;

- w Wielkanoc o godz. 15.00;

- w Święto Św. Szczepana (26 XII) o godz. 15.00

Bardzo prosimy, aby planując chrzest dziecka dostosować się do powyższych terminów.

- DO ZAWARCIA SAKRAMENTU MAŁŻEŃSTWA:

• Dokument tożsamości - dowód osobisty (ważny)
  • Świadectwo chrztu wydane nie wcześniej niż 6 miesięcy przed planowanym ślubem
  • Świadectwo sakramentu bierzmowania (jeżeli nie odnotowano przyjęcia tego sakramentu na świadectwie chrztu)
  • Świadectwo ukończenia katechizacji szkolnej (z ostatniej klasy z Gimnazjum i Szkoły średniej lub zawodowej)
  • Świadectwo ukończenia katechizacji przedmałżeńskiej (patrz: Kursy diecezjalne, Kursy przedmałżeńskie parafialne)

Dokumenty powyższe przynosimy już na I-sze spotkanie

Narzeczeni są zobowiązani do:

1. dwóch rozmów w kancelarii parafialnej parafii narzeczonej lub narzeczonego
  2. uczestnictwa w spotkaniach w Poradni Życia Rodzinnego (patrz: Lista poradni rodzinnych). Umówić wcześniej termin w Poradni (tel. 784.928.970 - w każdą środę od 18.00 do 20.00)
  3. odprawienia dnia skupienia przed sakramentem małżeństwa (patrz: Dni skupienia)
  4. przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania
  5. przedstawienia zaświadczenia o wygłoszeniu zapowiedzi przedślubnych
  6. jeżeli małżeństwo kościelne ma pociągać za sobą skutki cywilne (tzw. „małżeństwo konkordatowe”) narzeczeni muszą się zgłosić w Urzędzie Stanu Cywilnego i dostarczyć stosowne dokumenty do parafii, gdzie będą zawierać sakrament małżeństwa

Narzeczeni zgłaszają się 3 miesiące przed datą zawarcia ślubu kościelnego na pierwszą rozmowę kanoniczną (jednak „termin ślubu” warto zarezerwować wcześniej).