Komunia święta dla chorych

Nadzwyczajnymi szafarzami Komunii Świętej są w naszej parafii panowie:

 • Jacek Daniec,
 • Wojciech Grela,
 • Franciszek Gutowski,
 • Jerzy Kwinta,
 • Andrzej Kupczyk,
 • Paweł Stary,
 • Janusz Skalski,
 • Lucjan Stroński,
 • Maciej Tabor,
 • Zygmunt Tworzydło,
 • Tomasz Wiercioch
 • Witold Włodzimirow.

Ich bezinteresowna posługa adresowana jest przede wszystkim do osób chorych, które nie mogą uczestniczyć w liturgii w kościele parafialnym, a pragną częściej przyjmować Jezusa w Komunii Świętej, co do tej pory było utrudnione, ponieważ kapłani nie mieli możliwości zanoszenia Komunii w niedziele.

Nadzwyczajni szafarze pomagają także w rozdzielaniu Komunii św. w kościele oraz w kaplicy w Połomiu Dużym w tych okresach i dniach liturgicznych, w których w obrzędach uczestniczy większa niż zazwyczaj liczba wiernych (np. Wielki Tydzień, Wielkanoc, Boże Narodzenie, Nowy Rok, Boże Ciało).

Chorzy, którzy nie wychodzą z domu, bardzo pragną częściej przyjmować Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, dlatego zachęcamy rodziny, by umożliwiły im to Spotkanie – nie ma konieczności przyjęcia Komunii we wszystkich podanych terminach, można umówić się na wybrane dni.

Jest też możliwość okazjonalnego zaproszenia szafarza, gdy na przykład w święto liturgiczne choroba uniemożliwia nam uczestnictwo w Mszy Świętej w kościele.

Bardzo prosimy o zgłaszanie chorych do księdza Proboszcza – osobiście lub telefonicznie (tel. 14 612 85 45).