PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY 10 – 16 IV 2023 r.

 

 1. Komunikat Ks. Bpa w związku ze Świętem Caritas….
 2. Kończąc obchody Triduum Paschalnego dziękujemy za udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej, Gorzkich Żalach, rekolekcjach, spowiedzi św. i Triduum Paschalnym.
 3. Składamy podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do ubogacenia liturgicznych obchodów Wielkiego Tygodnia:
  – za oprawę muzyczną p. Organiście, Chórowi „Canon”, śpiewającym „Pasję; za przygotowanie liturgii Liturgicznej Służbie Ołtarza z ks. Mirosławem;
  – za przygotowanie pięknej dekoracji Ciemnicy, Grobu Pańskiego: Magdalenie Krzywda, Emilii Goryczko, p. Grzegorzowi Kuchnik, Mateuszowi Cholewa, p. Bogdanowi Wójcik, p. Tadeuszowi Mikulskiemu oraz wystrój kościoła: florystce p. Magdalenie Dąbrowskiej i kościelnemu p. Pawłowi Janisz,;
  – za ofiary złożone podczas Gorzkich Żali na kwiaty i wystrój Grobu Pańskiego i Ciemnicy;
  – wszystkim ofiarodawcom za hojne dary składane dla potrzebujących w czasie święcenia pokarmów oraz w sklepach; Firmie „Elmak” pp. Tworzydłów za makaron; Rodzinom Nalepków i Jedryków za produkty spożywcze;
  – „Caritas parafialnej” i młodzieży za przygotowanie paczek żywnościowych;
  – Paniom w kuchni za posługę w czasie spowiedzi parafialnej;
  – P. Annie Jędrzejek z dziećmi za troskę o czystość w kościele;
  – strażakom z OSP Nowy Wiśnicz, OSP Łomna i OSP Połom za trzymanie straży honorowej przy grobie Pańskim;
  – DSM, niosącym feretrony i sztandary, baldachim, nadzwyczajnym szafarzom komunii świętej, Różom Różańcowym;
  – Księżom wikariuszom za gorliwą posługę w konfesjonale w parafii i dekanacie (kto tylko chciał miał możliwość skorzystania ze spowiedzi św.); Ks. Mariuszowi za kazania pasyjne na Gorzkich Żalach; Ks. Andrzejowi Mikulskiemu za pomoc.
 4. Składamy podziękowania za kolejne ofiary złożone na remont organów: przelewem 10 Rodzin=2200 zł.. Bóg zapłać.
 5. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30. W piątek – koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 6. Bezpłatna pomoc w wypełnianiu zeznań podatkowych (PIT-ów) za rok 2022 – w czwartek o 17.00 na plebanii.
 7. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w piątek o godz. 18.00.
 8. Przyszła niedziela jest NIEDZIELĄ BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, do której przygotowujemy się przez nowennę do Bożego Miłosierdzia.
 9. Składka w przyszłą niedzielę (w kopertach i na tacę) na remont organów w naszym kościele.
 10. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na placu kościelnym na potrzeby Caritas Diecezji Tarnowskiej. O jej przeprowadzenie prosimy Caritas parafialną.
 11. „Oratorium Miłości” w wykonaniu naszego parafialnego Chóru CANON w przyszłą niedzielę o godz. 18.00 w naszym kościele. Serdecznie zapraszamy.
 12. W „GN” m.in: – teksty dotyczące zmartwychwstania Chrystusa i istoty Świąt Wielkanocnych; – w jak w dzisiejszym zmienionym kulturowo świecie przeżyć fundamentalną prawdę naszej wiary. Jest także Gość Extra w całości poświęcony relikwiom Męki Pańskiej (14 zł), „Mały Gość niedzielny”, „Promyczek dobra”, „Mały Promyczek” i „Trwajcie w miłości”..
 13. Modlitwa do św. Michała Archanioła i w int. Synodu…
Od października do marca kancelaria parafialna czynna w godzinach 8:00-9:00 oraz 16:00-17:00. Msza Święta wieczorna w dni powszednie o godz. 17:00. Od października do marca kancelaria parafialna czynna w godzinach 8:00-9:00 oraz 16:00-17:00. Msza Święta wieczorna w dni powszednie o godz. 17:00. Od października do marca kancelaria parafialna czynna w godzinach 8:00-9:00 oraz 16:00-17:00. Msza Święta wieczorna w dni powszednie o godz. 17:00. Od października do marca kancelaria parafialna czynna w godzinach 8:00-9:00 oraz 16:00-17:00. Msza Święta wieczorna w dni powszednie o godz. 17:00.