Poradnia rodzinna

Dekanalna Katolicka Poradnia Rodzinna działająca przy parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Nowym Wiśniczu, ul. Ks. J. Białki 1 (w domu parafialnym)

W ramach bezpośredniego przygotowania do sakramentu małżeństwa narzeczeni odbywają dwa spotkania w poradni.

I. Terminy spotkań przedślubnych

Spotkania przedślubne odbywają się wyłącznie w pierwsze soboty miesiąca (wyjątkowo w drugą sobotę, gdy w pierwszą sobotę miesiąca wypadnie święto kościelne)

spotkanie 1 – godz. 9.00,
spotkanie 2 – godz. 12.00

II. Ustalanie dat spotkań

1. Pierwsze spotkania odbywa się w poradni rodzinnej w Nowym Wiśniczu zapraszamy  na godz. 9.00. REZYGNUJEMY Z  TELEFONICZNEJ REJESTRACJI.

W razie jakichkolwiek wątpliwości i pytań proszę dzwonić na nr. 503 585 889. 694 407 342

2. Termin drugiego spotkania jest uzgadniany na spotkaniu pierwszym.

3. Aby spokojnie odbyć wymagane spotkania narzeczeni mogą zgłosić się do poradni nawet pół roku przed datą ślubu (jeszcze przed pierwszą rozmową w kancelarii parafialnej – wtedy kartkę poświadczającą odbycie spotkań otrzymają w poradni). Zwłaszcza w przypadku pracy za granicą warto zaplanować wizyty znacznie wcześniej i nie odkładać ich na ostatni miesiąc.
Prosimy narzeczonych o złożenie ofiary w wysokości 50 złotych od pary.

III. Stały dyżur w poradni

W trzecią środę każdego miesiąca w godz. 18:00-19:00 odbywa się dyżur doradcy rodzinnego. Zachęcamy do skorzystania wtedy z indywidualnych konsultacji i porad dla małżeństw – bez wcześniejszego umawiania się. W środy nie odbywają się spotkania przedślubne.