Poradnia Rodzina

Zapraszamy do Dekanalnej Katolickiej Poradni Rodzinnej działającej przy parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Nowym Wiśniczu.

W ramach bezpośredniego przygotowania do sakramentu małżeństwa narzeczeni odbywają dwa spotkania w poradni.

Terminy spotkań przedślubnych

• Spotkania przedślubne odbywają się wyłącznie w pierwsze soboty miesiąca:
    • spotkanie 1 - godz. 9.00, spotkanie 2 – godz. 12.00

Ustalanie dat spotkań

• Termin pierwszego spotkania rezerwuje się telefonicznie, pod numerem 784 928 970 (dyżur telefoniczny jest pełniony w każdą środę, w godzinach 18:00-20:00).
  • Termin drugiego spotkania jest uzgadniany na spotkaniu pierwszym.
  • Aby spokojnie odbyć wymagane spotkania narzeczeni mogą zgłosić się do poradni nawet pół roku przed datą ślubu (jeszcze przed pierwszą rozmową w kancelarii parafialnej - wtedy kartkę poświadczającą odbycie spotkań otrzymają w poradni). Zwłaszcza w przypadku pracy za granicą warto zaplanować wizyty znacznie wcześniej i nie odkładać ich na ostatni miesiąc.
  • Prosimy narzeczonych o złożenie ofiary w wysokości 40 złotych od pary.

Stały dyżur w poradni

• W trzecią środę każdego miesiąca w godz. 18:00-19:00 odbywa się dyżur doradcy rodzinnego. Zachęcamy do skorzystania wtedy z indywidualnych konsultacji i porad dla małżeństw - bez wcześniejszego umawiania się. W środy nie odbywają się spotkania przedślubne.