Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – Nowy Rok 1 I 2023 r.

 1. W minionym roku (2022) chrzest przyjęło 62 dzieci (w 2021 – 62 dzieci). W związek małżeński wstąpiło 27 par (w 2021 – 37 par). Do Domu Ojca odeszło 57 osób (w 2022 – 68 osób).
 2. Zmiana tajemnic różańcowych ojców i matek – dziś po mszy św. o godz. 9.00, a dzieci i młodzieży po mszy św. o 11.00.
 3. Składamy podziękowania za kolejne ofiary złożone w minionym tygodniu: w kopertach 2 Rodziny = 300 zł.; przelewem 7 Rodzin = 1400 zł. Bóg zapłać.
 4. Nowenna do MBNP w środę o 17.00. Pół godz. wcześniej różaniec.
 5. I czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji kapłanów, kleryków i sióstr zakonnych oraz o nowe powołania do służby w Kościele – od godz. 16.00.
 6. Spowiedź przed I piątkiem miesiąca – w czwartek od godz. 16.00.
 7. W piątek /6 I / Uroczystość Objawienia Pańskiego – Święto Trzech Króli. Msze św. jak w niedzielę. Po Mszach św. poświęcenie złota, kadzidła i kredy. Poświęconą kredą wypiszmy na odrzwiach naszych domów pierwsze litery imion Mędrców i aktualny rok. W zakrystii i u ministrantów na placu kościelnym można nabyć gotowe zestawy: kredę i kadzidło z węgielkiem do okadzenia domów /ofiara 10 zł/. Składka w tym dniu przeznaczona jest na potrzeby misji. Kolędnicy misyjni będą zbierać do puszek ofiary na pomoc dzieciom z krajów misyjnych.
 8. Noworoczny Koncert kolęd w wykonaniu Strażackiej Orkiestry Dętej ze Starego Wiśnicza – w piątek (6 I) po mszy św. o godz. 17.00.
 9. Rozstrzygnięcie konkursu „Malowanie elementów architektury, legend i zasłużonych postaci dla Wiśnicza” – i rozdanie nagród: w Święto Trzech Króli /piątek/ podczas mszy św. o godz. 11.00. Bombki są zawieszone na choince przy ambonce.
 10. I sobota miesiąca. Msze św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 6.30; 7.00 i wieczorem msza św. o godz. 17.00 połączona z różańcem fatimskim.
 11. Chorych odwiedzimy w sobotę od godz. 8.30.
 12. W przyszłą niedzielę – Święto Chrztu Pańskiego. Jest to szczególna okazja, by wspomnieć swój własny chrzest, odnowić przyrzeczenia chrzcielne i w modlitwie wyrazić wdzięczność swoim rodzicom i chrzestnym. W tym dniu zapraszamy na koncert „Najpiękniejsze kolędy i pastorałki” w wykonaniu Chóru CANON oraz Wiśnickiego Kwartetu Smyczkowego o godz. 16.00 w kościele.
 13. Składka w przyszłą niedzielę w kopertach i na tacę przeznaczona będzie na ogrzewanie kościoła i domu parafialnego oraz na podatki i ubezpieczenie kościoła.
 14. Trwa wizyta duszpasterską, tzw. kolęda. Bardzo prosimy, aby w każdym mieszkaniu na stole był krzyż, woda święcona, kropidło, zapalone świece, a dzieci miały przygotowane zeszyty do religii. Zachęcamy, aby w miarę możliwości cała rodzina była obecna w czasie kolędy. Program wizyty na najbliższy tydzień …………
 15. Program kolędy jest także zamieszczony w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej naszej Parafii.
 16. Buteleczki z wodą święconą znajdują się na stoliku przy bocznym wyjściu z kościoła.
 17. Wszystkim parafianom i modlącym się w naszym kościele składamy serdeczne podziękowania za wszelkie dobro, życzliwość i ofiary składane na potrzeby kościoła i naszej parafii. Bóg zapłać. Błogosławionego Nowego 2023 Roku.
 18. Wczoraj do Domu Ojca odszedł śp. emerytowany Papież Benedykt XVI. Polećmy Go Bożemu Miłosierdziu oraz wszystkich zmarłych w ubiegłym roku w naszej Parafii. Dobry Jezu…
 19. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła…