Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 12 VI 2022 r

 1. Komunikaty ks. Biskupa /o święcie Rodziny i 10 – leciu objęcia Diecezji/.
 2. Składamy podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu: w kopertach 2 rodziny = 300 zł; przelewem bankowym 11 rodzin = 2050 zł. Bóg zapłać.
 3. Dziękujemy serdecznie p. Jackowi Tomaszewskiemu za skoszenie trawy wokół kościoła.
 4. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach do Najświętszego Serca Pana Jezusa przez cały czerwiec po mszy św. wieczornej.
 5. Msza św. na zakończenie kursu ALPHA – w poniedziałek o godz. 18.00.
 6. Spotkanie osób wyjeżdżających na Oazę odbędzie się w poniedziałek o godz. 19.00 w domu parafialnym. Informacje u ks. Adriana
 7. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – Św. Antoniego z Padwy; we wtorek – bł. Michała Kozala; w piątek – św. Brata Alberta, patrona kaplicy w Połomiu Dużym.
 8. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i nabożeństwo czerwcowe w środę o godz. 18.00, poprzedzone modlitwą różańcową o 17.30. W piątek nabożeństwo do św. Zygmunta Sz. Felińskiego i koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 9. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało – dziękczynienie za dar Eucharystii. O godz. 9.00 msza św. i po niej uroczysta procesja do 4-ech ołtarzy w Rynku naszego Miasta. W Połomiu Dużym Msza św. o godz. 8.00. O udział w strojach krakowskich prosimy dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia; dzieci klas III – w strojach komunijnych; DSM; ministrantów, lektorów, kantorów, nadzwyczajnych szafarzy komunii św., scholę, asystę do feretronów i chorągwi. O zabezpieczenie porządku i bezpieczeństwa prosimy Policję i OSP. Bezpośrednio po procesji będzie także msza św. Niech nasz udział w tych nabożeństwach będzie wyrazem naszej wiary w obecność Chrystusa wśród nas pod postaciami chleba i wina.
 10. Składka w Boże Ciało przeznaczona będzie na utrzymanie hospicjów działających na terenie naszej diecezji. Podczas oktawy Bożego Ciała msza św. z procesją wokół kościoła o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 11.00.
 11. PZS i wszystkich zaangażowanych w Synod diecezjalny z naszej parafii zapraszamy na mszę św. w piątek /17 VI/ o godz. 18.00, a po niej na ostatnie i podsumowujące spotkanie na plebanii.
 12. W Połomiu Dużym odpust ku czci św. Brata Alberta w przyszłą niedzielę. Mszę św. odpustową o godz. 10.00 będzie celebrował i kazanie wygłosi ks. prof. Janusz Królikowski z UP JP II w Tarnowie. Spowiedź św. przed odpustem w piątek o 17.00
 13. W przyszłą niedzielę w Starym Sączu będziemy obchodzić Diecezjalne Święto Rodziny.
 14. Akcja Katolicka i Świetlica Parafialna organizują dwudniową wycieczkę do Szczyrku i Wisły w dniach 10-11 sierpnia, dla dzieci z klas 5-8, zaangażowanych w grupach parafialnych. Koszt 200 zł. Zapisy i szczegółowe informacje dziś /12 VI/ w Domu parafialnym po mszy św. o godz. 11.00 lub u p. Anity Całki. Wpisowe to 100 zł na rezerwację noclegu.
 15. W „GN” m.in: – o wartościach chrześcijańskich, których należy bronić w Unii Europejskiej; – o perspektywach wyniesienia na ołtarze Edmunda Wojtyły, brata JP II. Jest także nowy „Gość ekstra” w całości poświęcony cudom eucharystycznym oraz MGN, „Promyczek dobra”, „Mały promyczek” i „Miłujcie się”.
 16. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła…..