Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 26 V 2024 r.

 1. Oświadczenie Dyrektorów Wydziałów Katechetycznych….
 2. Uroczyste włączenie aspirantów do grona ministrantów – dzisiaj o godz. 11.00.
 3. Obchodząc Dzień Matki składamy życzenia wszystkim mamom i polecamy je Bogu w modlitwie.
 4. Składamy podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu: w kopertach 2 rodziny = 300 zł; przelewem bankowym 3 rodziny = 900 zł. Bóg zapłać.
 5. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych odprawianych w dni powszednie o godz. 18.00. Od soboty rozpoczynają się nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które będą odprawiane po mszy św. o godz. 18.00.
 6. W poniedziałek odbędzie się egzamin przed bierzmowaniem dla klas VII ze szkoły podstawowej. Zapraszamy uczniów wraz z rodzicami do domu parafialnego w następującym porządku: kl. VII „a” i „b” o godz. 15.00, zaś VII „c” i „d” o godz. 16.00
 7. We wtorek przypada 14 r. śmierci śp. Ks. Artura Babika
 8. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w środę – Św. Urszuli Ledóchowskiej; w piątek – Nawiedzenie NMP.
 9. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzone modlitwą różańcową o 17.30. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 10. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało – dziękczynienie za dar Eucharystii. O godz. 9.00 msza św. i po niej uroczysta procesja do 4-ech ołtarzy w Rynku naszego Miasta. W Połomiu Dużym Msza św. o godz. 8.00. O udział w strojach krakowskich prosimy dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia; dzieci klas III i IV – w strojach komunijnych; DSM; ministrantów, lektorów, kantorów, nadzwyczajnych szafarzy komunii św., scholę, asystę do feretronów i chorągwi. O zabezpieczenie porządku i bezpieczeństwa prosimy Policję i OSP. Bezpośrednio po procesji będzie także msza św. Niech nasz udział w tych nabożeństwach będzie wyrazem naszej wiary w obecność Chrystusa wśród nas pod postaciami chleba i wina.
 11. Składka w Boże Ciało przeznaczona będzie na utrzymanie hospicjów działających na terenie naszej diecezji. Podczas oktawy Bożego Ciała msza św. z procesją wokół kościoła o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 11.00.
 12. W I sobotę zapraszamy do odprawienia kolejnej z pięciu pierwszych sobót miesiąca. Msze św. o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 6.30, 7.00 i o 18.00 msza św. z różańcem fatimskim oraz z procesją. Prosimy o zabranie świec.
 13. Do chorych udamy się – w sobotę od godz. 8.30.
 14. Zmiana tajemnic różańcowych ojców i matek – w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 9.00, a dzieci i młodzieży po mszy św. o 11.00.
 15. Książka o 400-letniej historii naszej Parafii jest rozprowadzana w zakrystii i kancelarii parafialnej.
 16. Burmistrz Nowego Wiśnicza informuje, że następuje zmiana terminu zebrania, na którym przeprowadzone zostaną wybory Przewodniczącego Osiedla i Zarządu Osiedla Nowego Wiśnicza. O terminie Mieszkańcy zostaną poinformowani w późniejszym czasie.
 17. W „GN” m.in: – o zmianach w Kościele w związku z nowymi wytycznymi dotyczącymi orzekania o zjawiskach nadprzyrodzonych; – skąd wiemy o Bogu Trójjedynym. Jest także „Gość extra”, „MGN”, „Promyczek dobra”, „Mały promyczek” i „Trwajcie w miłości”.
 18. W minionym tygodniu odeszły do Domu Ojca śp.: † Maria Biłos z ul. J. Matejki i + Józefa Babraj z ul. Brzękowskiego. Polećmy je Bożemu Miłosierdziu: „Dobry Jezu a nasz Panie…”
 19. Modlitwa do św. Michała Archanioła…..