Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 30.05.2021

Wprowadzenie do liturgii

           

Tajemnica Trójcy Świętej to centrum naszej wiary. Prawda o Trójcy Św. uczy nas, że człowiek nie może być sam. Musi żyć w relacji do innych. Ale prawdziwie ludzkie relacje to takie, które nie tylko, że nie umniejszają oryginalności żadnej z osób, ale wydobywają osobowość na światło dzienne.

Podłożem prawdziwych relacji międzyludzkich jest szeroko rozumiana kultura, gdyż „człowiek żyje prawdziwie ludzkim życiem dzięki kulturze”. Niech udział w Eucharystii wzbudzi w naszych sercach pragnienie jedności z Bogiem i chrześcijańskiej bliskości z drugim człowiekiem.

 

Informacje duszpasterskie

 

 1. Uczestniczącym w nabożeństwach przypominamy o zachowaniu przepisów sanitarnych dotyczących naszego bezpieczeństwa. Korzystających z dyspensy zachęcamy do duchowej łączności z Mszą św. za pośrednictwem transmisji z naszego kościoła w niedziele o godz. 9.00 i 11.00 oraz w środę i piątek o godz.18.00.
 2. Składamy podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu: w kopertach 3 rodzin = 250 zł; przelewem bankowym 2 rodziny = 600 zł. Bóg zapłać.
 3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach do Najświętszego Serca Pana Jezusa przez cały czerwiec po mszy św. o godz. 18.00.
 4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – Nawiedzenie NMP; we wtorek – św. Justyna; w sobotę – św. Bonifacego.
 5. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i nabożeństwo czerwcowe w środę o godz. 18.00, poprzedzone modlitwą różańcową o 17.30. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 6. Spowiedź św. przed Bożym Ciałem i I piątkiem:

– w środę od godz. 17.00.

– w piątek od godz. 17.00.

– W Połomiu Dużym – w środę o godz. 17.00.

 1. czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało – dziękczynienie za dar Eucharystii. O godz. 9.00 msza św. i po niej uroczysta procesja w reżimie sanitarnym (maseczki i dystans) do 4-ech ołtarzy w Rynku naszego Miasta. W Połomiu Dużym Msza św. o godz. 8.00.

          O udział w strojach krakowskich prosimy dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia; dzieci klas III – w strojach komunijnych; DSM; ministrantów, lektorów, kantorów, scholę, asystę do feretronów i chorągwi.

          O zabezpieczenie porządku i bezpieczeństwa prosimy Policję i OSP.

          Bezpośrednio po procesji będzie także msza św. Niech nasz udział w tych nabożeństwach będzie wyrazem naszej wiary w obecność Chrystusa wśród nas pod postaciami chleba i wina.

          Składka w Boże Ciało przeznaczona będzie na utrzymanie hospicjów działających na terenie naszej diecezji.

Podczas oktawy Bożego Ciała msza św. z procesją wokół kościoła o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 11.00.

 1. I piątek miesiąca. Modlitwą i ofiarami wspieramy misje katolickie. Msza św. o NSPJ o 6.30; 7.00 i 18.00. W Połomiu D. msza św. o godz. 18.30.
 2. I sobotę zapraszamy do odprawienia kolejnej z pięciu pierwszych sobót miesiąca. Msze św. o 6.30, 7.00 i 18.00 msza św. i nabożeństwo czerwcowe z różańcem fatimskim oraz z procesją. Prosimy o zabranie świec.
 3. Do chorych udamy się w sobotę od godz. 8.30.
 4. Zmiana tajemnic różańcowych ojców i matek po Mszy o 9.00, dzieci i młodzieży po Mszy o 11.00.
 5.  „Dzieci z pomocą dzieciom”. Ognisko Misyjne organizuje zbiórkę do puszek dla dzieci cierpiących z powodu konfliktu w Ziemi Świętej – w przyszłą niedzielę (6 VI) na placu kościelnym.
 6. Przyjęcie aspirantów do grona ministrantów w przyszłą niedzielę o 11.00.
 7. W „GN” m.in: – broszura z medytacjami i modlitwami opartymi na wezwaniach z Litanii do NSPJ; – o historii nabożeństw czerwcowych; – o obietnicach Pana Jezusa dla czcicieli Jego Najświętszego Serca. Jest także MGN, „Promyczek dobra”, „Mały promyczek” i „Miłujcie się”.
 8. W minionym tygodniu odszedł do Domu Ojca śp.: † Ryszard Krawczyk z ul. Sienkiewicza. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…
 9. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła…..