Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 4 VI 2023r.

 

 1. Składamy podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu: w kopertach 1 rodzina = 400 zł; przelewem bankowym 5 rodzin = 800 zł. Bóg zapłać.
 2. Dziękujemy serdecznie p. Jackowi Tomaszewskiemu za wykoszenie trawy wokół kościoła.
 3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach do Najświętszego Serca Pana Jezusa przez cały czerwiec po mszy św. wieczornej.
 4. W poniedziałek przypada 83. rocznica śmierci Sługi Bożego ks. Ferdynanda Machaya rozstrzelanego przez hitlerowców w lasku „Brzezinka” za Zakładem Karnym. 17 maja 1940 r. po ucieczce z utworzonego na terenie ZK w Nowym Wiśniczu, pierwszego na ziemiach Polski niemieckiego obozu pracy, ówczesny komendant obozu SS-man Wilhelm Asmus wydał decyzję o rozstrzelaniu 10 osadzonych, wśród nich był 26 letni Ks. Machay. Obecnie jest prowadzony jego proces beatyfikacyjny.
 5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – Św. Bonifacego; w środę – bł. Zbigniewa Strzałkowskiego.
 6. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i nabożeństwo czerwcowe w środę o godz. 18.00, poprzedzone modlitwą różańcową o 17.30. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 7. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało – dziękczynienie za dar Eucharystii. O godz. 9.00 msza św. i po niej uroczysta procesja do 4-ech ołtarzy w Rynku naszego Miasta. W Połomiu Dużym Msza św. o godz. 8.00. O udział w strojach krakowskich prosimy dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia; dzieci klas III i IV – w strojach komunijnych; DSM; ministrantów, lektorów, kantorów, nadzwyczajnych szafarzy komunii św., scholę, asystę do feretronów i chorągwi. O zabezpieczenie porządku i bezpieczeństwa prosimy Policję i OSP. Bezpośrednio po procesji będzie także msza św. Niech nasz udział w tych nabożeństwach będzie wyrazem naszej wiary w obecność Chrystusa wśród nas pod postaciami chleba i wina.
 8. Składka w Boże Ciało przeznaczona będzie na utrzymanie hospicjów działających na terenie naszej diecezji. Podczas oktawy Bożego Ciała msza św. z procesją wokół kościoła o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 11.00.
 9. Piknik rodzinny – „Dzieci bezpieczne w sieci i na drodze” w Kopalinach w sobotę od 15.00-19.00 przy świetlicy.
 10. Składka w przyszłą niedzielę na tacę i w kopertach na prace na chórze kościelnym: na wymianę podłogi, prace elektryczne i remontowe.
 11. Zakład Usług Komunalnych prosi o kontakt krewnych osób pochowanych na Cmentarzu Komunalnym w N. Wiśniczu w celu uiszczenia opłat za groby zmarłych do tej pory jeszcze nieopłacone. Szczegółowe informacje na stronie Urzędu Miejskiego i ZUK-u.
 12. W zakrystii można nabyć książki i albumy poświęcone pracy misyjnej z okazji 50-lecia tej posługi w naszej diecezji.
 13. W „GN” m.in: – rozmowa z abp. Georgiem Gänsweinem, osobistym sekretarzem papież Benedykta XVI; – o stanie wiedzy historycznej Polaków. Jest także MGN, „Promyczek dobra”, „Mały promyczek” i „Trwajcie w miłości”.
 14. W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca śp.: † Genowefa Nabielec z Leksandrowej
  i + Antoni Mierzwa z Leksandrowej, którego pogrzeb będzie we wtorek. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: „Dobry Jezu a nasz Panie…”
 15. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła…..