VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 09.05.2021

Wprowadzenie do liturgii

           

Przez Ewangelię Bóg mówi do nas „jak Mnie umiłował Ojciec, tak i ja Was umiłowałem”. Ta miłość nie jest abstrakcyjna, ale rzeczywista. Jej potwierdzenie możemy zobaczyć każdego dnia w naszym życiu oraz wspominając śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Jesteśmy wezwani do tej miłości – to przybliży nas do Boga, do drugiego człowieka i przemieni nasze życie.

Składka na tacę i w kopertach na potrzeby parafii.

 

Informacje duszpasterskie

 

 1. Uczestniczącym w nabożeństwach przypominamy o zachowaniu przepisów sanitarnych dotyczących naszego bezpieczeństwa. Korzystających z dyspensy zachęcamy do duchowej łączności z Mszą św. za pośrednictwem transmisji z naszego kościoła w niedziele o godz. 9.00 i 11.00 oraz w środę i piątek o godz.18.00.
 2. Odsłonięcie i poświęcenie „Obelisku upamiętniającego 400-lecie naszej Parafii” – dziś o godz. 11.00 pod przewodnictwem Ks. Biskupa Stanisława Salaterskiego.
 3. Składamy podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu: w kopertach 3 rodziny = 1400 zł; przelewem bankowym 7 rodzin = 1950 zł.
 4. Dziękujemy Rodzicom dzieci komunijnych za dar na odnowienie monstrancji. Dziękujemy również p. Marii Tobiasz za bezinteresowną pomoc w wypełnianiu zeznań podatkowych, a p, Jackowi Tomaszewskiemu za koszenie trawy w obejściu kościoła. Bóg zapłać.
 5. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych odprawianych w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedziele po mszy św. wieczornej.
 6. Dni modlitw o urodzaje – w poniedziałek, wtorek i w środę o 18.00. Przez wstawiennictwo Maryi i wszystkich świętych będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów oraz o zachowanie od nieszczęść, gradu, huraganu i powodzi. Z powodu ograniczeń epidemicznych tradycyjne procesje do figur nie odbędą się.
 7. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w piątek – św. Macieja, apostoła; w przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 8. W piątek rozpoczęcie nowenny do Ducha Świętego.
 9. Przyjmowanie II raty podatku od mieszkańców Wiśnicza od 10 do 15 maja w piwnicach Ratusza Miejskiego od 9.00 do 15.00, dla mieszkańców Kopalin od 13 do 14 maja w Świetlicy Wiejskiej od 18.00 do 20.00.
 10. Wojewódzki Urząd Pracy prowadzi bezzwrotne dofinansowanie do kursów prawa jazdy wszystkich kategorii oraz szkolenia kierowców zawodowych. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.
 11. Organizowana jest pielgrzymka młodzieży do Częstochowy w dniu 22.05 br. Informacje u p. Rozalii Kraj.
 12. W „GN” m.in: – praktyczny dodatek Litania Loretańska z nowymi wezwaniami; – co dziś oferuje państwo seniorom w ramach polityki społecznej?; – dlaczego Maryja się objawia? Jest także specjalne wydanie „Gościa Extra” w całości poświęcone św. Józefowi oraz MGN, „Promyczek dobra”, „Mały promyczek” i „Miłujcie się”.
 13. W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca śp.: † Janina Twardosz z ul. J. Matejki, której pogrzeb będzie w poniedziałek (spocznie na cmentarzu w Lipnicy), † Elżbieta Kluba z ul. Lipnickiej i † Ryszard Goc z Kopalin, których pogrzeb we wtorek oraz † Maria Wyrwa z Leksandrowej, której pogrzeb w środę. Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie….
 14. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła.
  Nasza Parafia otrzymała dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie na kontynuację prac przy wzmocnieniu fundamentów kościoła w kwocie 50 000 zł. To już czwarty planowany etap prac wzmacniających posadowienie naszego kościoła. Do tej pory wykonano 50 pali niskociśnieniowych od strony południowej i północnej wzdłuż nawy od wież do prezbiterium. Do wykonania jeszcze 49 pali. To niezbędne, ale bardzo kosztowne parce stabilizujące fundamenty naszej świątyni. Składamy serdecznie podziękowania za wszystkie ofiary składane na powyższy cel. Bóg zapłać.