VII NIEDZIELA WIELKANOCNA 16.05.2021

Wprowadzenie do liturgii

Przeżywamy Wniebowstąpienie Pańskie. Jezus wzięty od was do nieba, przyjdzie tak samo, jak widzieliście Go wstępującego do nieba – usłyszeli apostołowie wpatrujący się w odchodzącego Chrystusa w dniu Jego Wniebowstąpienia. My również, zjednoczeni na Eucharystii, patrzymy na Jezusa, który obecny w Kościele, karmi nas Chlebem na życie wieczne.

Obejmujemy naszą modlitwą Ks. Biskupa Ordynariusza w dniu jego Imienin.

Informacje duszpasterskie

1. Uczestniczącym w nabożeństwach przypominamy o zachowaniu przepisów sanitarnych dotyczących naszego bezpieczeństwa. Korzystających z dyspensy zachęcamy do duchowej łączności z Mszą św. za pośrednictwem transmisji z naszego kościoła w niedziele o godz. 9.00 i 11.00 oraz w środę i piątek o godz.18.00.
  2. Adoracja Najświętszego Sakramentu z racji 16 dnia miesiąca – dziś od 16.00.
  3. Składamy podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu: w kopertach 6 rodzin = 1050 zł; przelewem bankowym 8 rodzin = 1400 zł. Bóg zapłać.
  4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek św. Stanisława Papczyńskiego; w przyszłą niedzielę – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
  5. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych odprawianych w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedziele po mszy św. wieczornej.
  6. Nabożeństwo za wstawiennictwem św. Zygmunta Sz. Felińskiego – w poniedziałek o godz. 17.45.
  7. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30. W piątek – koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  8. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego w piątek po wieczornej Mszy świętej w domu parafialnym.
  9. Kompleksowe badanie wzroku 27 maja od godz. 8.30 w piwnicach pod Ratuszem. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie.
  10. W „GN” m.in: – o uzdrowieniu dzięki modlitwie za wstawiennictwem bł. O. Franciszka Marii od Krzyża Jordana wyniesionego wczoraj na ołtarze; – o celach trwającego spisu powszechnego. Jest także MGN, „Promyczek dobra”, „Mały promyczek” i „Miłujcie się”.
  11. W minionym tygodniu odeszła do Domu Ojca śp.: † Anna Sułek z Łomnej. Polecajmy ją Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie….
  12. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła.