VIII NIEDZIELA WIELKANOCNA 23.05.2021

Wprowadzenie do liturgii

 

          Przeżywamy dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W historii Kościoła dzień Pięćdziesiątnicy był punktem zwrotnym: obdarzeni darami Ducha Świętego apostołowie wyruszyli z wielką żarliwością głosić światu zmartwychwstałego Jezusa. Uroczystość jest dopełnieniem Wielkanocy. Niech w naszym życiu umocnienie darami Ducha Świętego przynosi widoczne owoce: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie, z których będą czerpać ci, których spotkamy w życiu codziennym.

 

Informacje duszpasterskie

 1. Uczestniczącym w nabożeństwach przypominamy o zachowaniu przepisów sanitarnych dotyczących naszego bezpieczeństwa. Korzystających z dyspensy zachęcamy do duchowej łączności z Mszą św. za pośrednictwem transmisji z naszego kościoła w niedziele o godz. 9.00 i 11.00 oraz w środę i piątek o godz.18.00.
 2. Składamy podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu: w kopertach 7rodzin = 1250 zł; przelewem bankowym 5 rodzin = 1250 zł. Bóg zapłać.
 3. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych odprawianych w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedziele po mszy św. wieczornej.
 4. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – Święto Maryi Matki Kościoła. Msze św. o godz. 6.30; 7.00 i 18.00 z nabożeństwem majowym i modlitwą w intencji wszystkich kierowców. Po mszy św. błogosławieństwo kierowców i pojazdów. Dlatego ofiary składane jutro na tacę są przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy.
 5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w środę – św. Filipa Nereusza; w czwartek – Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w sobotę – św. Urszulę Ledóchowską; w przyszłą niedzielę – Uroczystość Najświętszej Trójcy, koniec okresu Komunii św. wielkanocnej.
 6. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30, w piątek – koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45, a o 18.00 nabożeństwo do św. O. Pio połączone z majówką. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 7. Grupa Apostolska zaprasza na adorację „Łazarz – ocalony przez Pana” w piątek o 20.00 w kościele. 
 8. czwartek / 3 VI/ będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało – dziękczynienie za dar Eucharystii. O godz. 9.00 msza św. i po niej uroczysta procesja do 4-ech ołtarzy w Rynku naszego Miasta.

O przygotowanie ołtarzy prosimy parafian: I ołtarz – Nowy Wiśnicz; II – Kopaliny i Stary Wiśnicz; III – Leksandrowa; IV – Olchawa i Łomna. O dostarczenie brzeziny prosimy p. Jacka Trzeciaka z Połomia D. Banery będą do odebrania pod koniec tygodnia z plebanii.

 1. Zapisy na Oazę Parafialną dla dzieci zaangażowanych w grupach duszpasterskich – w środę w domu parafialnym od 16.00 – 18.00. Jeśli ktoś nie może w tym terminie – może się zgłosić do końca tygodnia w kancelarii lub zakrystii. Ilość miejsc ograniczona.
 2.  Szkoła Muzyczna w Bochni prowadzi do dnia 25 maja zapisy do szkoły dla dzieci i młodzieży uzdolnionych muzycznie. Więcej informacji w sekretariacie szkoły.
 3.  W „GN” m.in: – o najstarszym hymnie do Ducha św.; – o Europie, która otwiera się po pandemicznym zamknięciu. Co to oznacza dla pielgrzymów i turystów?; – czego potrzebuje męska wiara?; – kto ma rację w konflikcie izraelsko-palestyńskim? Jest także MGN, „Promyczek dobra”, „Mały promyczek” i „Miłujcie się”.
 4.  Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła.