Wniebowzięcie NMP – Odpust parafialny 15.08.2021

Wprowadzenie do liturgii

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny, które dziś uroczyście obchodzimy, kieruje nasze oczy, serce i duszę ku niebu. Budzi w nas pragnienie, „byśmy się też tam dostali i na wiek wieków śpiewali”.

Dzisiejszy dzień jest Świętem Wojska Polskiego, 101 rocznicą bitwy warszawskiej z 1920 r. tzw. „Cudu nad Wisłą”.

W naszych modlitwach pamiętamy również o śp. + ks. prałacie Marianie Janiszewskim, długoletnim proboszczu wiśnickiej parafii – w dniu jego Imienin.

Zachęcamy do korzystania z sakramentu spowiedzi św., komunii św., aby zyskać odpustów zupełny.

Witamy w naszej wspólnocie ks. Pawła Brońskiego, Dyrektora Centrum Pielgrzymowania „Opoka” w Starym Sączu, który dziś głosi kazania odpustowe.

Informacje duszpasterskie

1. Witamy wszystkich przybyłych gości na wakacje do naszej parafii. Życzmy dobrego wypoczynku i zapraszamy do udziału w życiu religijnym naszej wspólnoty. Pamiętajmy o zachowaniu przepisów sanitarnych. Msze Św. transmitowane: w środę i piątek o 18.00 oraz w niedzielę i święta o 9.00 i 11.00.
  2. Dziś w naszej świątyni możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami:– stan łaski uświęcającej; przyjęcie komunii św.; modlitwa w intencji wyznaczonej przez Ojca św.
    O godz. 11.00 Suma odpustowa oraz poświęcenie wieńców żniwnych, chleba, ziół i kwiatów, a po mszy procesja eucharystyczna.
  3. W liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek – św. Jacka; w piątek – św. Bernarda, opata, w sobotę – św. Piusa X, papieża.
  4. Adoracja Najświętszego Sakramentu z racji 16. dnia miesiąca w poniedziałek od 17.00.
  5. Składamy podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu: na tacę 9500 zł.; w kopertach 14 rodzin = 1750 zł.; przelewem bankowym 6 rodzin = 890 zł. Bóg zapłać.
  6. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45.
  7. Tegoroczna 39. Piesza Pielgrzymka Tarnowska odbędzie się w formie sztafetowej – bocheńska Grupa nr 6 wyrusza na szlak 6 dnia, czyli 22 sierpnia oraz uda się autokarem do Częstochowy 25 sierpnia. W pozostałe dni grupa 6 będzie gościć w niektórych parafiach. Do naszej Parafii zapraszamy pielgrzymów, parafian i gości do wspólnej modlitwy – w czwartek (19 VIII) o godz. 18.00 msza św. zakończona Apelem Jasnogórskim.
  8. Wernisaż wystawy Stanisława Wilka: malarstwo i grafika – w sobotę (21 VIII) o godz. 17.00 w Galerii „Stara Dzwonnica” przy plebanii. Serdecznie zapraszamy.
  9. Burmistrz Nowego Wiśnicza informuje, że podczas dzisiejszego „Jarmarku Wiśnickie Specjały: będzie można skorzystać z mobilnego punktu szczepień przeciw Covid-19 jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson na Rynku w godz. 14.00 do 20.00 bez wcześniejszej rejestracji.
  10. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” warto przeczytać m.in.: – o końcu ziemskiego życia Maryi; – czy Kościół ma prawo wpływać na życie społeczne; – kogo drażnią koszulki z chrześcijańskim przesłaniem.
  11. W minionym tygodniu odeszła do Domu Ojca śp. † Grażyna Juszczyk z ul. Kazimierza Wielkiego. Polecajmy ją Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie….
  12. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła…