X Niedziela zwykła 06.06.2021

Wprowadzenie do liturgii

                             

Eucharystia niedzielna jest dla każdego z nas źródłem i centrum życia duchowego. Bóg powierza nam siebie w drodze do nieba, jest pokarmem, który daje życie. Bądźmy wdzięczni, że Bóg jest na wyciągnięcie ręki, że nigdy o nas nie zapomina i stale czuwa nad nami.

Dziś obchodzimy Dzień Dziękczynienia Bogu i ludziom za odzyskaną wolność.

 

Informacje duszpasterskie

 

 1. Uczestniczącym w nabożeństwach przypominamy o zachowaniu przepisów sanitarnych dotyczących naszego bezpieczeństwa. Korzystających z dyspensy zachęcamy do duchowego uczestniczenia we Mszy św. za pośrednictwem transmisji z naszego kościoła w niedziele o godz. 9.00 i 11.00 oraz w środę i piątek o godz.18.00.
 2. Ognisko Misyjne organizuje dziś na placu kościelnym zbiórkę do puszek w ramach akcji: „Dzieci z pomocą dzieciom” dla dzieci cierpiących z powodu konfliktu w Ziemi Świętej.
 3. Zmiana tajemnic różańcowych ojców i matek – dziś po Mszy o 9.00, dzieci i młodzieży po Mszy o 11.00.
 4. Przyjęcie aspirantów do grona ministrantów dziś o 11.00.
 5. Składamy podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu: – w kopercie 1 rodzina = 200 zł.); przelewem bankowym 9 rodzin = 1400 zł. Bóg zapłać.
 6. Dziękujemy p. Jackowi Tomaszewskiemu za koszenie trawy w obejściu kościelnym. Bóg zapłać.
 7. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za przygotowanie 4 ołtarzy na Boże Ciało i za kwiaty; za bardzo liczny udział w procesji, szczególnie dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym dzwonkami oraz w strojach komunijnych; strażakom i policji; niosącym baldachim, feretrony i sztandary; księdzu rodakowi, szafarzom Komunii św., DSM, LSO, panu organiście, naszym siostrom zakonnym oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości.
 8. oktawie Bożego Ciała Msza św. z procesją o godz. 18.00. Dziś procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 11.00.
 9. Msza św. w intencji mieszkańców Łomnej: o szczęśliwe urodzaje i błogosławieństwo w pracy – we wtorek o godz. 18.00.
 10. czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Msza św. połączona z procesją oraz błogosławieństwem dzieci i poświęceniem wianków z ziół i kwiatów o godz. 18.00.
 11. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach do Najświętszego Serca Pana Jezusa przez cały czerwiec po mszy św. o godz. 18.00.
 12. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 13. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – bł. Zbigniewa Strzałkowskiego; we wtorek – św. Jadwigi Królowej; w piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie ma postu. Po mszy św. o 18.00 procesja eucharystyczna. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia oraz dzieci kl. III w strojach komunijnych; w sobotę – Niepokalanego Serca NMP.
 14. Składka w przyszłą niedzielę na tacę i w kopertach na potrzeby parafii.
 15. W przyszłą niedzielę podczas mszy św. o godz. 11.00 s. Kazimiera będzie przeżywać jubileusz 50-lecia ślubów zakonnych. Osobę S. Kazimiery polecamy modlitewnej pamięci parafian.
 16. Egzaminy przed bierzmowaniem (w Domu parafialnym) – w piątek /11 VI/ uczniowie: kl. 7A i 7B – o godz. 15.00; kl. 7C i 7D – o godz. 16.00. Prosimy również o obecność Rodziców.
 17. Karty uczestnika oazy parafialnej do odebrania w zakrystii.
 18. Jarmark Wiśnicki i Dni Wiśnicza. W programie m.in.: – we wtorek wernisaż wystawy o Stanisławie Klimowskim; w przyszłą niedzielę Wiśnicka Parada Orkiestr Dętych. Szczegóły na afiszach.
 19. W „GN” m.in: – dlaczego Jezus posłużył się chlebem i winem jako „nośnikami swojej ofiarności i obecności”?; – o owocach lednickich spotkań.  Jest także MGN, „Promyczek dobra”, „Mały promyczek” i „Miłujcie się”.
 20. W minionym tygodniu odszedł do Domu Ojca śp.: † Marek Kępa z ul. Kmitów. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…
 21. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła…..