10. Niedziela Zwykła 11 VI 2023 r.

 1. Komunikat ks. Bpa na Diecezjalne Święto Rodziny.
 2. Procesja eucharystyczna dzisiaj po mszy św. o godz. 11.00, w tygodniu msza św. z procesją o godz. 18.00.
 3. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za przygotowanie 4 ołtarzy na Boże Ciało i za kwiaty; za bardzo liczny udział w procesji, szczególnie dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym dzwonkami oraz w strojach komunijnych; strażakom i policji; niosącym baldachim, feretrony i sztandary; księdzu Andrzejowi, szafarzom Komunii św., DSM, LSO, panu organiście, Chórowi „Canon” oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości.
 4. Dziękujemy za kolejne ofiary złożone w minionym tygodniu: w kopertach 5 rodzin = 800 zł.; przelewem bankowym 11 Rodzin = 1850 zł. Bóg zapłać.
 5. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i nabożeństwo czerwcowe w środę o godz. 18.00, poprzedzone modlitwą różańcową o godz. 17.30. W piątek – Godzina Miłosierdzia od 17.00 i koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45.
 6. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Msza św. połączona z procesją oraz błogosławieństwem dzieci i poświęceniem wianków z ziół i kwiatów o godz. 18.00.
 7. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – bł. Romana Sitko i Towarzyszy męczenników; we wtorek – św. Antoniego z Padwy, kapłana; w środę – bł. Michała Kozala, bpa i męczennika; w piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po mszy św. o 18.00 procesja eucharystyczna i zawierzenie Parafii Sercu Jezusowemu. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia oraz dzieci kl. III-IV w strojach komunijnych. W piątek nie ma postu; w sobotę – Niepokalanego Serca NMP.
 8. Odpust ku czci św. Brata Alberta w Połomiu Dużym – w przyszłą niedzielę. Mszy św. odpustowej o godz. 10.00 będzie przewodniczył Ks. Bogdan Trzópek.
 9. Spowiedź w Połomiu Dużym przed odpustem w piątek o godz. 17.00.
 10. W zakrystii można nabyć książki i albumy poświęcone pracy misyjnej z okazji 50-lecia tej posługi w naszej diecezji.
 11. W „GN” m.in: – o świętych szczególnie związanych z Chrystusem Eucharystycznym. Jest także MGN, „Promyczek dobra”, „Mały promyczek” i „Trwajcie w miłości”.
 12. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła…