XI Niedziela zwykła 13.06.2021

Wprowadzenie do liturgii

 

Królestwo Boże jest jak ziarnko gorczycy – najmniejsze ze wszystkich nasion na ziemi, które wyrasta na drzewo potężniejsze od innych. Z naszą wiarą, często tak słabą, małą i niepozorną, jest podobnie. Dzięki łasce Boga, który troszczy się o każdego z nas, możemy wzrastać i nieustannie budować wspólnotę wiary. Zgromadzeni w tej wspólnocie na sprawowaniu świętej liturgii otwórzmy nasze serca na działanie tej łaski.

Naszą modlitwą obejmujemy s. Kazimierę przeżywającą Jubileusz 50-lecia ślubów zakonnych, prosząc o wszelkie Boże dary i zdrowie dla Niej.

Składka dzisiejsza na tacę i w kopertach na potrzeby parafii. Bóg zapłać za każdy dar serca.

 

Informacje duszpasterskie

 

 1. Uczestniczącym w nabożeństwach przypominamy o zachowaniu przepisów sanitarnych dotyczących naszego bezpieczeństwa. Korzystających z dyspensy zachęcamy do duchowego uczestniczenia we Mszy św. za pośrednictwem transmisji z naszego kościoła w niedziele o godz. 9.00 i 11.00 oraz w środę i piątek o godz.18.00.
 2. Dziś podczas mszy św. o godz. 11.00 s. Kazimiera będzie przeżywać jubileusz 50-lecia ślubów zakonnych. Osobę s. Kazimiery polecamy modlitewnej pamięci parafian.
 3. Składamy podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu: – w kopertach 2 rodziny = 300 zł.); przelewem bankowym 5 rodzin = 710 zł. Bóg zapłać.
 4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – bł. Michała Kozala; we czwartek – św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika, patrona kaplicy w Połomiu Dużym.
 5. Adoracja Najświętszego Sakramentu – z racji 16 dnia miesiąca – w środę od 17.00.
 6. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30. Modlitwa za wstawiennictwem św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego we czwartek o 17.45. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 7. W Zakładzie Karnym ks. Bp Stanisław Salaterski udzieli sakrament bierzmowania kilku osadzonym – w piątek o godz. 15.00.
 8. Grupa Apostolska zaprasza na czuwanie i adorację pt. „Budować na Chrystusie” w piątek o 20.00 w kościele. 
 9. W Połomiu Dużym odpust ku czci św. Brata Alberta w przyszłą niedzielę. Mszę św. odpustową o godz. 10.00 będzie celebrował i kazanie wygłosi ks. Grzegorz Krakowski, kapelan szpitala św. Łukasza w Tarnowie. Spowiedź św. przed odpustem w czwartek od 17.00.
 10. Spotkanie przed wyjazdem na oazą w poniedziałek (14 VI) o 19.00 w domu parafialnym.
 11. Organizowana jest pielgrzymka dzieci do Częstochowy w dniu 20.06 br. Informacje u p. Rozalii Kraj.
 12. Szkoła Muzyczna w Sobolowie prowadzi zapisy do szkoły dla dzieci i młodzieży uzdolnionych muzycznie. Więcej informacji w gablocie.
 13. W „GN” m.in: – opowieść o kobiecie, której numer obozowy z Auschwitz ucałował papież Franciszek; – jak Antoni Padewski został świętym od znajdywania zgub; – reportaż o krakowskiej bazylice, gdzie przed stu laty dokonano aktu ofiarowania Polski NSPJ. Jest także MGN, „Promyczek dobra”, „Mały promyczek” i „Miłujcie się”.
 14. W minionym tygodniu odeszła do Domu Ojca śp. † Krystyna Stanek ze Starego Wiśnicza-Zagród, której pogrzeb odbędzie się we wtorek. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…
 15.  Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła…