XII Niedziela zwykła 20.07.2021

Wprowadzenie do liturgii

Jezus Chrystus jest Panem wszystkiego, dlatego dokonywał cudów, które zadziwiały serca ludzi. Uspokojenie burzy na jeziorze z pewnością wywołało zdziwienie uczniów. Miejmy świadomość, że i w naszym życiu są takie burze, które jedynie Jezus potrafi uspokoić.

W dniu dzisiejszym modlitwą obejmujmy wszystkich małżonków i rodziny naszej parafii z okazji Diecezjalnego Święta Rodziny.

Informacje duszpasterskie

1. Komunikat Ks. Bpa Ordynariusza dotyczący zniesienia dyspensy.
  2. Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach w kościele. Pamiętajmy o zachowaniu stosownych przepisów sanitarnych dotyczących bezpieczeństwa. Msze Święte z naszego kościoła są transmitowane w niedziele o godz. 9.00 i 11.00 oraz w środę i piątek o godz.18.00.
  3. Dziś w Połomiu Dużym odpust ku czci św. Brata Alberta. Mszę św. odpustową o godz. 10.00 będzie celebrował i kazanie wygłosi ks. Grzegorz Krakowski, kapelan szpitala św. Łukasza w Tarnowie.
  4. Składamy podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu: – na tacę 7250 zł; w kopertach 15 rodzin = 2400 zł; przelewem bankowym 3 rodziny = 600 zł. Bóg zapłać. W lipcu rozpoczniemy kolejny etap prac przy wzmocnieniu fundamentów kościoła metodą pali niskociśnieniowych. Na powyższe zadania Parafia uzyskała dofinasowanie z Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie w kwocie 50 000 zł.
  5.  Dziękujemy za prace przy fundamencie pod „Obelisk 400-lecia Parafii” P. Marcinowi i Jakubowi Daniec z Połomia D. oraz Michałowi i Łukaszowi Daniec z Leksandrowej. Dziękujemy również p. Zdzisławowi Dudek z Leksandrowej za prace przy kościele. Bóg zapłać.
  6. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Alojzego Gonzagę; w czwartek – Narodzenie św. Jana Chrzciciela.
  7. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach do Najświętszego Serca Pana Jezusa przez cały czerwiec po mszy św. o godz. 18.00.
  8. Msza św. na zakończenie kursu ALPHA w naszej Parafii – we wtorek o godz. 18.00 pod przewodnictwem ks. Biskupa Leszka Leszkiewicza.
  9. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45, a o godz. 18.00 msza św. i nabożeństwo do św. Ojca Pio. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  10. Spowiedź św. na zakończenie roku szkolnego w czwartek od godz. 17.00.
  11. Msze św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego – w piątek:
  • o godz. 8.00 – dla klas IV – VIII oraz Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych;
  • o godz. 9.00 – w Połomiu Dużym;
  • o godz. 9.15 – dla klas 0-III.

Do uczestnictwa w zakończeniu roku szkolnego zapraszamy także rodziców, nauczycieli i wychowawców.  Wszystkich zachęcamy, aby skorzystali ze spowiedzi św.

1.  Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego w piątek po mszy wieczornej w domu parafialnym.
  2. W przyszłą niedzielę (27 VI) kazania w naszej wspólnocie będzie głosił misjonarz z Republiki Konga ks. Maciej Fleszar. Z tej okazji zbiórka do puszek na placu kościelnym na potrzeby misji w Kongo.
  3. W „GN” m.in: – tekst Litanii do św. Józefa z nowymi wezwaniami; – o wyzwaniach opieki nad chorymi z demencją; – o możliwości formalnego powrotu do Kościoła dla tych, którzy Go opuścili. Jest także MGN, „Promyczek dobra”, „Mały promyczek” i „Miłujcie się”.
  4. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła…