XIII niedziela zwykła 26 VII 2022 r.

 1. Witamy wszystkich przybyłych gości na wakacje do naszej parafii. Życzmy udanego wypoczynku i zapraszamy do uczestnictwa w życiu religijnym naszej wspólnoty. Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach w kościele.
 2. Wyjazd dzieci i młodzieży na oazę parafialną odbędzie się w nocy ze środy na czwartek. Zbiórka na Starej Targowicy w środę o godz. 23.45.
 3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – NMP Nieustającej pomocy; we wtorek – św. Ireneusza; w środę – Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 6.30; 7.45; 9.00 i 18.00. W Połomiu Dużym o godz. 17.00. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej (tzw. Świętopietrze); w sobotę – NMP Tuchowską. Solenizantom tego tygodnia, a wśród nich s. Lilli składamy najserdeczniejsze życzenia i otaczamy modlitwą.
 4. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 5. Spowiedź św. przed I piątkiem – w czwartek i piątek od godz. 17.00. W Połomiu D. – w środę o godz. 16.30.
 6. I piątek – Modlitwą i ofiarami na tacę wspieramy misje katolickie. Msze św. o NSPJ o godz. 6.30, 7.00 i 18.00. W Połomiu D. o 18.30.
 7. W I sobotę zapraszamy do odprawienia kolejnej z pięciu pierwszych sobót miesiąca. Msze św. o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 6.30, 7.00 i 18.00 msza św. z procesją i różańcem fatimskim.
 8. Do chorych udamy się w tym tygodniu wg następującego porządku: ks. Adrian – w środę od 10.00; ks. Proboszcz – w piątek od 8.30; ks. Mirosław i ks. Bogdan – w sobotę od 8.30.
 9. Zmiana tajemnic różańcowych matek i ojców – w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 9.00.
 10. Pielgrzymka autokarowa Rodzin Radia Maryja na Jasną Górę – 10 lipca. Szczegóły w gablocie.
 11. W najnowszym numerze „GN” m.in.: – jakiego duszpasterstwa potrzebują polskie rodziny; – dlaczego nie należy odbierać zakonom możliwości prowadzenia Domów Pomocy Społecznej; – jakie lektury warto zabrać na wakacje. Jest także „Gość ekstra” oraz wakacyjny numer „Promyczka dobra”, „Małego Promyczka”, „Małego Gościa” i ”Miłujcie się”.
 12. W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca śp.: † Józefa Mroczek z Leksandrowej, † Wojciech Pająk z Leksandrowej i † Krystyna Kaczmarczyk z ul. Lipnickiej, której pogrzeb będzie w poniedziałek. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu..
 13. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła…