XIII Niedziela zwykła 27.06.2021

Wprowadzenie do liturgii

 

            Bóg stworzył człowieka dla nieśmiertelności. Uczynił go obrazem własnej wieczności i zawsze wychodzi naprzeciw naszym potrzebom. Zaufajmy Bożemu Miłosierdziu ze świadomością, że nigdy nas nie zawiedzie.

            Witamy w naszej wspólnocie ks. Macieja Fleszara, misjonarza z Republiki Konga, który głosi dziś kazania.

 

Informacje duszpasterskie

 

 1. Komunikat ks. bpa Ordynariusza ws. poszkodowanych przez trąbę powietrzną….
 2. Witamy wszystkich przybyłych gości na wakacje do naszej parafii. Życzmy udanego wypoczynku i zapraszamy do uczestnictwa w życiu religijnym naszej wspólnoty. Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach w kościele. Pamiętajmy o zachowaniu stosownych przepisów sanitarnych dotyczących bezpieczeństwa. Msze Święte z naszego kościoła są transmitowane w niedziele o godz. 9.00 i 11.00 oraz w środę i piątek o godz.18.00.
 3. Zbiórka dzisiaj do puszek na placu kościelnym na potrzeby misji w Kongo.
 4. Składamy podziękowania za kolejne ofiary złożone w minionym tygodniu: w kopertach 3 rodziny = 300 zł; przelewem bankowym 3 rodziny = 1000 zł. Bóg zapłać.
 5. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: – w poniedziałek – św. Ireneusza; – we wtorek /29 VI/ – Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 6.30; 7.45; 9.00 i 18.00. W Połomiu Dużym o godz. 17.00. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej (tzw. Świętopietrze); – w piątek – NMP Tuchowską; w sobotę – św. Tomasza, apostoła.
 6. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 7. I czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu – od godz. 17.00 w intencji kapłanów, sióstr zakonnych i kleryków oraz o nowe powołania.
 8. Spowiedź św. przed I piątkiem – w czwartek i piątek od godz. 17.00. W Połomiu D. – w środę o godz. 17.00.
 9. I piątek – Modlitwą i ofiarami na tacę wspieramy misje katolickie. Msze św. o 6.30, 7.00 i 18.00. W Połomiu D. o 18.30.
 10. I sobotę zapraszamy do odprawienia kolejnej z pięciu pierwszych sobót miesiąca. Msze św. o godz. 6.30, 7.00 i 18.00 msza św. z procesją i różańcem fatimskim.
 11. Do chorych udamy się w tym tygodniu wg następującego porządku: ks. Łukasz – w czwartek od 8.30; ks. Proboszcz – w piątek od 8.30; ks. Mirosław i ks. Adrian  – w sobotę od 8.30.
 12. Zmiana tajemnic różańcowych matek i ojców – w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 9.00.
 13. Zbiórka do puszek dla poszkodowanych na skutek nawałnic w rejonie sądeckim – w przyszłą niedzielę na placu kościelnym. O jej przeprowadzenie prosimy Caritas parafialną.
 14. Przychodnia Rejonowa w Nowym Wiśniczu i Ośrodek Zdrowia w Królówce zapraszają chętnych na szczepienia przeciw COVID-19 szczepionką Pfizer lub jednodawkową Johnson. Są również wolne terminy dla dzieci i młodzieży od 12 roku życia. Rejestracja i informacje w Ośrodkach Zdrowia.
 15. W najnowszym numerze „GN” m.in.: – Ślady Boga: historia relikwii świętych Piotra i Pawła; – o najmłodszej i najbardziej dynamicznej misji Franciszkanów w Ugandzie; – wakacyjny cykl o miejscach, w których swój ziemski żywot kończyli żyjący na polskiej ziemi święci i błogosławieni; – o mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich.  Jest także wakacyjny numer „Promyczka dobra”, „Małego Promyczka” oraz „Małego Gościa”.
 16. W minionym tygodniu odeszła do Domu Ojca śp.: † Maria Stokłosa z d. Anioł pochodząca z Olchawy, której pogrzeb będzie we wtorek.. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu..
 17. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła…