XIX Niedziela zwykła 08.08.2021

Wprowadzenie do liturgii

„Jam jest chleb życia” – mówi o sobie Chrystus od dwóch tysięcy lat, gromadząc nas na Eucharystii. Przychodzimy do Niego, aby życie „mieć w obfitości” Gromadząc się na mszy św., otwórzmy się na to życie, a za każdy grzech żałujmy i przeprośmy pana Boga.

W naszych modlitwach polecajmy naszą parafiankę Wiolettę Banaś, prosząc dla niej o łaskę powrotu do zdrowia.

Dzisiejsza składka przeznaczona jest na cele parafialne. Bóg zapłać za każdy dar serca.

Informacje duszpasterskie

 1. Witamy wszystkich przybyłych gości na wakacje do naszej parafii. Życzmy udanego wypoczynku i zapraszamy do uczestnictwa w życiu religijnym naszej wspólnoty. Pamiętajmy o zachowaniu stosownych przepisów sanitarnych dotyczących bezpieczeństwa. Msze Św. transmitowane w środę i piątek o 18.00 oraz w niedzielę i święta o 9.00 i 11.00.
 2. W liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Teresę Benedyktę od Krzyża, patronkę Europy, we wtorek – św. Wawrzyńca, diakona; w środę – św. Klarę; w sobotę – św. Maksymiliana Kolbego.
 3. Składamy podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu: w kopertach 3 rodziny = 350 zł.; przelewem bankowym 8 rodzin = 1400 zł. Bóg zapłać.
 4. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45.
 5. W przyszłą niedzielę /15 VIII/ – Uroczystość Wniebowzięcia NMP – Odpust w naszej parafii. Jest to również 101. rocznica Bitwy Warszawskiej, określanej mianem „Cudu nad Wisłą” i święto Wojska Polskiego. Suma odpustowa pod przewodnictwem ks. Pawła Brońskiego o godz. 11.00. Po Sumie o godz. 11.00 poświęcenie wieńców żniwnych, bochnów chleba, bukietów ziół i kwiatów. Do udziału zapraszamy: Straż Pożarną i Poczty Sztandarowe. Prosimy Rodziców o przygotowanie w strojach krakowskich dziewcząt do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia; asystę do feretronów i chorągwi; dzieci w strojach komunijnych. Zaproście także na odpust Wasze rodziny. Bardzo prosimy o przygotowywanie wieńców dożynkowych. W Połomiu Msza św. o 8.00.
 6. Spowiedź św. przed odpustem w sobotę od godz. 9.00 do 10.00. z udziałem księży z dekanatu. Serdecznie zachęcamy, aby skorzystać z daru miłosierdzia i zyskać odpust w nasze Święto Parafialne.
 7. Msza w intencji mieszańców Leksandrowej w przyszłą niedziele o 9.00.
 8. Jarmark wiśnickie specjały – w przyszłą niedzielę na Rynku. Szczegóły na plakatach.
 9. Decyzją ks. Biskupa Ordynariusza ks. Łukasz Gazda został skierowany na studia specjalistyczne i przeniesiony do parafii Dębno. Pożegnanie ks. Łukasza – w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00.
 10. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” warto przeczytać m.in.:  – o św. Dominiku, założycielu Zakonu Kaznodziejskiego i o nowych wyzwaniach stojących przed głosicielami Słowa Bożego; – wywiad z prezesem IPN-u; – o udziale Ks. Prymasa Wyszyńskiego w Powstaniu Warszawskim.
 11. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła…