XV Niedziela zwykła 11.07.2021

Wprowadzenie do liturgii

                    W dzisiejszej liturgii usłyszymy, że Bóg w Chrystusie wybrał nas przed założeniem świata, abyśmy byli święci i nieskalani przed Jego obliczem. Przeznaczył nas dla siebie, jako synów i córki z miłości. Gromadząc się na tej Eucharystii w imię Jezusa Chrystusa, otwórzmy się na tę miłość.

Składka na tacę i w kopertach, jako inwestycyjna. Bóg zapłać za ofiarność.

 

Informacje duszpasterskie

  1. Witamy wszystkich przybyłych gości na wakacje do naszej parafii. Życzmy udanego wypoczynku i zapraszamy do uczestnictwa w życiu religijnym naszej wspólnoty. Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach w kościele. Pamiętajmy o zachowaniu stosownych przepisów sanitarnych dotyczących bezpieczeństwa. Msze św. z naszego kościoła są transmitowane w niedzielę o godz. 9.00 i 11.00 oraz w środę i piątek o godz.18.00.
  2. Dziś rozpoczyna się tygodniowy odpust ku czci św. Szymona w Lipnicy Murowanej. Centralna uroczystość w przyszłą niedzielę o godz. 11.00. Nasza parafia zaproszona jest na środę na mszę św. o godz. 19.00. Szczegółowy program odpustu umieszczony jest na plakatach.
  3. Serdecznie dziękujemy ks. Łukaszowi oraz wychowawcom i animatorom za zorganizowanie i przeprowadzenie oazy parafialnej.
  4. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30.
  5. Adoracja Najświętszego Sakramentu – z racji 16 dnia miesiąca – w piątek od godz. 17.00, a Koronka do Bożego miłosierdzia o 17.45.
  6. Modlitwa o łaski przez wstawiennictwo św. Zygmunta Sz. Felińskiego – w sobotę o godz. 17.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  7. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu; we wtorek – św. Andrzeja Świerada i Benedykta, patronów diecezji; w czwartek – św. Bonawenturę; w piątek – NMP z Góry Karmel.
  8. Składka na tacę w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
  9. W najnowszym numerze „GN” warto przeczytać m.in.: – o relacjach pomiędzy Polską a Izraelem w kontekście ostatniej nowelizacji Kodeksu postępowania administracyjnego; – o regule św. Benedykta; – o aniołach, byciu dzieckiem i czytaniu znaków. Jest także wakacyjny numer „Małego Gościa”, „Promyczka Dobra” i „Małego Promyczka”.
  10. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła…