XVII niedziela zwykła 24 VII 2022 r.

  1. Witamy wszystkich przybyłych gości na wakacje do naszej parafii. Życzmy udanego wypoczynku i zapraszamy do uczestnictwa w życiu religijnym naszej wspólnoty. Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach w kościele.
  2. Dziś centralna uroczystość odpustowa ku czci św. Szymona w Lipnicy Murowanej. Uroczysta suma odpustowa o godz. 11.00.
  3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa – patrona kierowców. Z tej racji w poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00 błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych. Wspominając Patrona kierowców zwracamy się z apelem o rozważną i bezpieczną jazdę, a ofiarami na tacę w tym dniu będziemy mogli wspomóc zakup środków transportu dla misjonarzy w ramach ogólnopolskiej akcji św. Krzysztof 2022: „jeden grosz za jeden kilometr” prowadzonej przez MIVA Polska; we wtorek – św. Joachima i Annę – rodziców Maryi Panny; w piątek – św. Martę. Wszystkim solenizantom tego tygodnia, a wśród nich Ks. Proboszczowi i Panu Organiście składamy serdeczne życzenia obfitości Bożych darów, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pani Wiśnickiej na każdy dzień.
  4. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45, a o godz. 18.00 msza św. i nabożeństwo ku czci św. Ojca Pio. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  5. Zapisy na XXXX Pieszą Pielgrzymkę z Tarnowa na Jasną Górę u przewodnika w parafii św. Mikołaja w Bochni. Spotkanie przed pielgrzymkowe w niedzielę 7 sierpnia w Bazylice podczas mszy św. o godz. 14.30, po niej spotkanie w Kościele szkolnym i zapisy na Wikarówce.
  6. Galeria Stara Dzwonnica zaprasza na wernisaż Eugeniusza Molskiego pt. „Czas aniołów, czas Madonn” w niedzielę 31 lipca o godz. 17.00.
  7. W dniach 5-7 sierpnia organizowana jest autokarowa pielgrzymka Rodzin Radia Maryja do Torunia – szczegóły w gablocie.
  8. W najnowszym numerze „GN” warto przeczytać m.in.: – dlaczego tak trudno głosić Ewangelię młodzieży i jak to mimo trudności robić. Jest także wakacyjny numer „Małego Gościa”, „Promyczka Dobra”, „Małego Promyczka” i „Miłujcie się”.
  9. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła…
Od października do marca kancelaria parafialna czynna w godzinach 8:00-9:00 oraz 16:00-17:00. Msza Święta wieczorna w dni powszednie o godz. 17:00. Od października do marca kancelaria parafialna czynna w godzinach 8:00-9:00 oraz 16:00-17:00. Msza Święta wieczorna w dni powszednie o godz. 17:00. Od października do marca kancelaria parafialna czynna w godzinach 8:00-9:00 oraz 16:00-17:00. Msza Święta wieczorna w dni powszednie o godz. 17:00. Od października do marca kancelaria parafialna czynna w godzinach 8:00-9:00 oraz 16:00-17:00. Msza Święta wieczorna w dni powszednie o godz. 17:00.