XVII Niedziela zwykła 25.07.2021

Wprowadzenie do liturgii

Jezus Chrystus gromadzi nas na świętej wieczerzy i chce nas karmić chlebem na życie wieczne. Tłum, dla którego rozmnożył chleb, chciał Go obwołać królem, On jednak usunął się na górę. Pełni wdzięczności za dar Eucharystii otwórzmy nasze serca, by nasz Pan faktycznie mógł w nich królować.

Ofiary dzisiaj zebrane na tacę są przeznaczone dla dotkniętych kataklizmem nawałnic i powodzi. Bóg zapłać za każdy gest ludzkiej solidarności.

 

Informacje duszpasterskie

 1. Witamy wszystkich przybyłych gości na wakacje do naszej parafii. Życzmy dobrego wypoczynku i zapraszamy do uczestnictwa w życiu religijnym naszej wspólnoty, szczególnie do udziału w nabożeństwach w kościele. Pamiętajmy jednak o zachowaniu stosownych przepisów sanitarnych dotyczących naszego bezpieczeństwa. Msze św. z naszego kościoła są transmitowane w niedzielę o godz. 9.00 i 11.00 oraz w środę i piątek o godz.18.00.
 2. Składamy podziękowania za kolejne ofiary złożone w ostatnim czasie: w kopertach 18 rodzin = 3950 zł; przelewem bankowym 21 rodzin = 4100 zł. Bóg zapłać.
 3. Serdecznie dziękujemy p. Jackowi Tomaszewskiemu, p. Andrzejowi Pietrasowi
  i p. Januszowi Dańcowi za prace przy obejściu kościoła. Bóg zapłać.
 4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Joachima i Anny – rodziców Maryi Panny; w czwartek – św. Martę; w sobotę – św. Ignacego z Loyoli. Wszystkim solenizantom, a wśród nich Ks. Proboszczowi i Panu Organiście składamy serdeczne życzenia obfitości Bożych darów, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wiśnickiej na każdy dzień.
 5. Dzisiaj z racji wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców, po każdej mszy św. błogosławieństwo kierowców. Naszymi ofiarami zbieranymi do puszek będziemy mogli wspomóc zakup środków transportu dla misjonarzy w ramach ogólnopolskiej akcji św. Krzysztof 2021: „jeden grosz za jeden kilometr” prowadzonej przez MIVA Polska.
 6. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 7. Czuwanie ze św. O. Pio w piątek. Rozpoczęcie mszą św. o godz. 18.00.
 8. Zapisy na XXXIX Pieszą Pielgrzymkę z Tarnowa na Jasną Górę u przewodnika w parafii św. Mikołaja w Bochni. Spotkanie przed pielgrzymkowe w niedzielę 8 sierpnia w Bazylice podczas mszy św. o godz. 14.30, a potem w salce.
 9. Zmiana tajemnic różańcowych matek i ojców – w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 9.00.
 10. W najnowszym numerze „GN” warto przeczytać m.in.: – o świętych Annie i Joachimie – dziadkach Pana Jezusa, którzy stali się patronami ustanowionego przez papieża Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych; o klasztorze klarysek w Starym Sączu, gdzie swój ziemski żywot zakończyła św. Kinga Jest także wakacyjny numer „Małego Gościa”, „Promyczka Dobra” i „Małego Promyczka”.
 11. W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca śp.: † Szczepan Mikulski z ul. Długiej; † Irena Stawiarska z ul. Brzękowskiego i † Henryk Kłębek pochodzący z Nowego Wiśnicza, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek w kaplicy cmentarnej. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: „Dobry Jezu a nasz Panie…”
 12.  Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła…