XVIII Niedziela zwykła 01.08.2021

Wprowadzenie do liturgii

„Ja jestem chlebem życia” – w dzisiejszej Ewangelii Jezus odwołuje się do doskonale znanego nam pożywienia – do chleba. Jest w tym jednak coś więcej. Jezus określa się jako chleb życia. Tak jak powszedni chleb zaspokaja nasz codzienny głód, tak tylko Bóg jest w stanie wypełnić nasze pragnienie i dać nam życie, które nie kończy się tu, na ziemi. Podejdźmy z czasie komunii z wiarą do ołtarza i posilmy się chlebem życia, przyjmując Jezusa do swojego serca. Przeżywając dziś 77 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego – polecajmy wszystkich, którzy oddali życie w obronie Ojczyzny.

Informacje duszpasterskie

 1. Witamy wszystkich przybyłych gości na wakacje do naszej parafii. Życzmy dobrego wypoczynku i zapraszamy do uczestnictwa w życiu religijnym naszej wspólnoty. Pamiętajmy jednak o zachowaniu stosownych przepisów sanitarnych. Msze św. z naszego kościoła są transmitowane w niedzielę o godz. 9.00 i 11.00 oraz w środę i piątek o godz.18.00.
 2. Zmiana tajemnic różańcowych matek i ojców – dziś po mszy św. o godz. 9.00.
 3. Składamy podziękowania za ofiary złożone w ostatnim czasie: przelewem bankowym 2 rodziny = 300 zł. Bóg zapłać.
 4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w środę – św. Jana Marię Vianneya, patrona proboszczów; – w piątek święto Przemienienia Pańskiego. Wszystkim solenizantom bieżącego składamy serdeczne życzenia obfitości Bożych darów.
 5. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45.
 6. I czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu – od godz. 17.00 w intencji kapłanów, sióstr zakonnych i kleryków oraz o nowe powołania.
 7. Spowiedź św. przed I piątkiem – w czwartek i piątek od godz. 17.00. W Połomiu D. – we środę o godz. 17.00. Prosimy, aby korzystać ze spowiedzi św. także w ciągu tygodnia podczas Mszy św., gdyż z racji wakacji będzie spowiadało tylko 2 kapłanów.
 8. I piątek – Msza św. o godz. 6.30, 7.00 i 18.00. W Połomiu Dużym o godz. 18.30. Modlitwą i ofiarami na tacę wspieramy misje katolickie.
 9. W I sobotę zapraszamy do odprawienia kolejnej z pięciu pierwszych sobót miesiąca. Msze św. o godz. 6.30, 7.00 i 18.00 Msza św. z procesją i różańcem fatimskim. Prosimy o zabranie świec.
 10. Do chorych udamy się według następującego porządku: ks. Mirosław i Ks. Adrian – w piątek od 8.30; ks. Proboszcz i ks. Łukasz– w sobotę od 8.30.
 11.  Składka na tacę i w kopertach w przyszłą niedzielę na cele parafialne.
 12.  W Królówce odpust ku czci Przemienienia Pańskiego w przyszłą niedzielę. Suma o godz. 11.00.
 13. Zapisy na XXXIX Pieszą Pielgrzymkę z Tarnowa na Jasną Górę u przewodnika w parafii św. Mikołaja w Bochni. Spotkanie przed pielgrzymkowe w przyszłą niedzielę w Bazylice podczas mszy św. o godz. 14.30, a potem w salce.
 14. W najnowszym numerze „GN” warto przeczytać m.in.: – kto i czego może się nauczyć od św. proboszcza z Ars – Jana Vianneya; – o kościele św. Andrzeja na Kwirynale – miejsce zakończenia wędrówki św. Stanisława Kostki. Jest także wakacyjny numer „Małego Gościa”, „Promyczka Dobra” i „Małego Promyczka”.
 15. W minionym tygodniu odszedł do Domu Ojcaśp.: † Marek Gąsiorowski pochodzący z Nowego Wiśnicza, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek w kaplicy cmentarnej. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu: „Dobry Jezu a nasz Panie…”
 16.  Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła.