XVIII niedziela zwykła: 31 VII – 7 VIII 2022 r.

Wprowadzenie do liturgii

Zgromadzeni na Eucharystii chcemy słuchać Boga i karmić się Jego Ciałem. Liturgia Słowa przypomina nam dzisiaj, że nie ma ważniejszej sprawy niż zawierzenie życia Bogu i podporządkowanie się Jego zbawczym planom. Dzięki temu możemy spojrzeć na życie w prawdziwej wonności i cieszyć się radością posiadania największych darów.

Módlmy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej wspólnoty parafialnej, a także za wszystkich, którzy oddali życie w obronie Ojczyzny przeżywając jutro 78 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

Informacje duszpasterskie

 1. Witamy wszystkich przybyłych gości na wakacje do naszej parafii. Życzmy udanego wypoczynku i zapraszamy do uczestnictwa w życiu religijnym naszej wspólnoty. Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach w kościele.
 2. Składamy podziękowania za ofiary złożone w ostatnim tygodniu: w kopercie 1 rodzina = 1000 zł.; przelewem bankowym 4 rodziny = 600 zł. Bóg zapłać.
 3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Alfonsa Marię Liguoriego; w czwartek – św. Jana Marię Vianneya, patrona proboszczów; w sobotę święto Przemienienia Pańskiego. Wszystkim solenizantom bieżącego składamy serdeczne życzenia obfitości Bożych darów.
 4. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45.
 5. I czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu – od godz. 17.00 w intencji kapłanów, sióstr zakonnych i kleryków oraz o nowe powołania.
 6. Spowiedź św. przed I piątkiem – w czwartek i piątek od godz. 17.00. W Połomiu D. – we środę o godz. 17.00. Prosimy, aby korzystać ze spowiedzi św. także w ciągu tygodnia podczas Mszy św., gdyż z racji wakacji będzie spowiadało tylko 2 kapłanów.
 7. I piątek – Msza św. o godz. 6.30, 7.00 i 18.00. W Połomiu Dużym o godz. 18.30. Modlitwą i ofiarami na tacę wspieramy misje katolickie.
 8. W I sobotę zapraszamy do odprawienia kolejnej z pięciu pierwszych sobót miesiąca. Msze św. o godz. 6.30, 7.00 i 18.00 Msza św. z procesją i różańcem fatimskim. Prosimy o zabranie świec.
 9. Do chorych udamy się według następującego porządku: ks. Mirosław i Ks. Adrian – w piątek – od 8.30; ks. Proboszcz i ks. Bogdan– w sobotę od 8.30.
 10. Zmiana tajemnic różańcowych matek i ojców w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 9.00, dzieci i młodzieży po mszy św. o godz. 11.00.
 11. W Królówce odpust ku czci Przemienienia Pańskiego – w przyszłą niedzielę. Suma o godz. 11.00.
 12. Zapisy na XXXX Pieszą Pielgrzymkę z Tarnowa na Jasną Górę u przewodnika w parafii św. Mikołaja w Bochni. Spotkanie przed pielgrzymkowe w niedzielę 7 sierpnia w Bazylice podczas mszy św. o godz. 14.30, po niej spotkanie w Kościele szkolnym i zapisy na Wikarówce.
 13. Z parafii Św. Pawła Apostoła w Bochni 4 sierpnia wyruszy Grupa 3 Bocheńska w Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej. Spotkanie organizacyjne będzie w dolnym kościele Św. Pawła Apostoła w Bochni dzisiaj o godz. 18.00.
 14. Galeria Stara Dzwonnica zaprasza na wernisaż Eugeniusza Molskiego pt. „Czas aniołów, czas Madonn” dzisiaj o godz. 17.00.
 15. W najnowszym numerze „GN” warto przeczytać m.in. o tym jak chronić młodzież przed uzależnieniem od alkoholu i innych substancji oraz o istocie i znaczeniu za wstawiennictwem świętych.
 16. Jest także wakacyjny numer „Małego Gościa”, „Promyczka Dobra” i „Małego Promyczka”.
 17. W minionym tygodniu odszedł do Domu Ojca śp.: † Kacper Gajek z Starego Wiśnicza od strony Kopalin. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu: „Dobry Jezu a nasz Panie…”
 18. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła…
Od października do marca kancelaria parafialna czynna w godzinach 8:00-9:00 oraz 16:00-17:00. Msza Święta wieczorna w dni powszednie o godz. 17:00. Od października do marca kancelaria parafialna czynna w godzinach 8:00-9:00 oraz 16:00-17:00. Msza Święta wieczorna w dni powszednie o godz. 17:00. Od października do marca kancelaria parafialna czynna w godzinach 8:00-9:00 oraz 16:00-17:00. Msza Święta wieczorna w dni powszednie o godz. 17:00. Od października do marca kancelaria parafialna czynna w godzinach 8:00-9:00 oraz 16:00-17:00. Msza Święta wieczorna w dni powszednie o godz. 17:00.