XX niedziela zwykła: 14 – 21 VIII 2022 r.

 1. Witamy wszystkich przybyłych gości na wakacje do naszej parafii. Życzmy dobrego wypoczynku i zapraszamy do uczestnictwa w życiu religijnym naszej wspólnoty.
 2. Jutro (poniedziałek – 15 VIII) Uroczystość Wniebowzięcia NMP – Odpust w naszej parafii. Jest to również 102. rocznica Bitwy Warszawskiej, określanej mianem „Cudu nad Wisłą” i święto Wojska Polskiego. Msze św. jak w każdą niedzielę. W Połomiu Msza św. o 8.00. Kazania wygłosi ks. prał. Józef Waśniowski – były Kustosz z Sanktuarium na Pasierbcu.
  Suma odpustowa o godz. 11.00 z udziałem delegacji z wieńcami dożynkowymi w asyście Orkiestry OSP ze Starego Wiśnicza. Po Sumie o godz. 11.00 poświęcenie wieńców żniwnych, bochnów chleba, bukietów ziół i kwiatów. Do udziału zapraszamy Chór „Canon”; scholę parafialną, DSM, Straż Pożarną, Poczty Sztandarowe. Prosimy Rodziców o przygotowanie w strojach krakowskich dziewcząt do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia; asystę do feretronów i chorągwi; dzieci w strojach komunijnych. Na Rynku: Jarmark „Wiśnickie specjały” od godz. 15.00.
 3. Msza św. w int. mieszkańców Leksandrowej – w Odpust (15 VIII) o godz. 9.00.
 4. Adoracja Najświętszego Sakramentu – z racji 16 dnia miesiąca – we wtorek od godz. 17.00.
 5. Modlitwa o łaski przez wstawiennictwo św. Zygmunta Sz. Felińskiego – w środę o godz. 17.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 6. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w środę – św. Jacka; w sobotę – św. Bernarda.
 7. W środę wyrusza 40. Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Obejmujemy modlitwą wszystkich pielgrzymów, szczególnie z naszej parafii
 8. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45.
 9. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej – w środę (17 VIII) o godz. 19.00 na plebanii.
 10. Dziękujemy p. Jackowi Tomaszewskiemu za wykoszenie trawy w obejściu kościoła. Bóg zapłać.
 11. Składamy podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu: w kopertach 4 Rodziny = 850 zł.; przelewem bankowym 10 Rodzin = 1550 zł. Bóg zapłać.
 12. Podziękowanie Siostrom za ich posługę w naszej wspólnocie parafialnej, a zarazem ich pożegnanie, w związki z likwidacją placówki w naszej Parafii – w przyszłą niedzielę podczas mszy św. o godz. 11.00.
 13. Decyzją ks. Biskupa Ordynariusza ks. Bogdan Trzópek został skierowany do posługi w parafii Nagoszyn. Pożegnanie ks. Bogdana – w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00.
 14. Nocna Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium MB Pocieszenia na Pasierbcu – wyruszy z kościoła św. Mikołaja w Bochni w przyszłą sobotę (27 VIII). Szczegóły na afiszu w gablocie.
 15. Weekend z Orężem Polskim – w przyszłą niedzielę na Zamku i Podzamczu. Szczegóły na afiszach.
 16. W najnowszym numerze „GN” m.in.: – „pusty grób Maryi” – gdzie zakończyło się ziemskie życie Matki Bożej; – komu i dlaczego przeszkadza odwoływanie się do historii w mediach, szkole, polityce państwa.
 17. W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca śp. † Stanisław Siemiączko z ul. Głowackiego oraz † Zofia Sławińska z Łomnej, której pogrzeb odbędzie się we wtorek. Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie….
 18. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła…
Od października do marca kancelaria parafialna czynna w godzinach 8:00-9:00 oraz 16:00-17:00. Msza Święta wieczorna w dni powszednie o godz. 17:00. Od października do marca kancelaria parafialna czynna w godzinach 8:00-9:00 oraz 16:00-17:00. Msza Święta wieczorna w dni powszednie o godz. 17:00. Od października do marca kancelaria parafialna czynna w godzinach 8:00-9:00 oraz 16:00-17:00. Msza Święta wieczorna w dni powszednie o godz. 17:00. Od października do marca kancelaria parafialna czynna w godzinach 8:00-9:00 oraz 16:00-17:00. Msza Święta wieczorna w dni powszednie o godz. 17:00.