XXI niedziela zwykła 21 VIII 2022 r.

 

  1. Witamy wszystkich przybyłych gości na wakacje do naszej parafii. Życzmy dobrego wypoczynku i zapraszamy do uczestnictwa w życiu religijnym naszej wspólnoty.
  2. Wyrażamy wdzięczność za duchowe przygotowanie oraz przeżycie Odpustu i Jubileuszu kapłaństwa przez spowiedź i komunię św. Dziękujemy p. Organiście Krzysztofowi; p. Katarzynie Adamczyk z Chórem „Canon”; dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym oraz dzieciom w strojach komunijnych; niosącym sztandary i feretrony; DSM-owi; LSO; naszym Siostrom Zakonnym za piękny wystrój kościoła; p. Annie Jędrzejek za troskę o czystość świątyni. Pawłowi Janisz i Jackowi Tomaszewskiemu za prace w obejściu świątyni. Bóg zapłać Paniom pracującym w kuchni. Słowa podziękowania dla twórców wieńców dożynkowych mieszkańcom: Kopalin, Leksandrowej, Łomnej, Połomia Dużego, Kobyla, Królówki i Muchówki. Zachęcamy do zobaczenia wieńców żniwnych znajdujących się na stopniach ołtarza.
  3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: – w poniedziałek NMP Królową; w środę św. Bartłomieja, Apostoła; – w piątek NMP Częstochowską; – w sobotę św. Monikę.
  4. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45 i nabożeństwo do św. Ojca Pio.
  5. Nasza parafianka Julia Czuban wyjeżdża jutro na miesięczny staż misyjny do Republiki Środkowoafrykańskiej. W czasie pobytu będzie opiekować się dziećmi, pomagać przy remoncie szpitala oraz wspierać prace duszpasterskie w poszczególnych parafiach. Polecamy modlitewnej pamięci wiernych naszą wolontariuszkę.
  6. Nasz chór „Canon” wyjeżdża w tym tygodniu na Międzynarodowy Festiwal Chóralny i Orkiestrowy do Pragi. Życzymy powodzenia w Festiwalu i wspieramy modlitwą wszystkich chórzystów.
  7. Składamy podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu: na tacę 11 550 zł.; w kopertach 12 Rodziny = 2200 zł. i 300 funtów brytyjskich; przelewem 7 Rodzin = 1200 zł. Bóg zapłać.
  8. W najnowszym numerze „GN” m.in.: – rozmowa z księdzem, który przeżył wypadek autokaru z pielgrzymami w Chorwacji; – o sytuacji katolików w Chinach; – o uwarunkowaniach dotyczących działań w sprawie odszkodowań wojennych od Niemiec.
  9. W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca śp. † Krzysztof Stochel zamieszkały w Muchówce oraz † Anna Wszołek z ul. Limanowskiej, której pogrzeb będzie w poniedziałek. Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie….
  10. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła…
Od października do marca kancelaria parafialna czynna w godzinach 8:00-9:00 oraz 16:00-17:00. Msza Święta wieczorna w dni powszednie o godz. 17:00. Od października do marca kancelaria parafialna czynna w godzinach 8:00-9:00 oraz 16:00-17:00. Msza Święta wieczorna w dni powszednie o godz. 17:00. Od października do marca kancelaria parafialna czynna w godzinach 8:00-9:00 oraz 16:00-17:00. Msza Święta wieczorna w dni powszednie o godz. 17:00. Od października do marca kancelaria parafialna czynna w godzinach 8:00-9:00 oraz 16:00-17:00. Msza Święta wieczorna w dni powszednie o godz. 17:00.