XXI Niedziela zwykła: 22.08.2021

 

Wprowadzenie do liturgii

„Czyż i wy chcecie odejść” – zapytał Jezus uczniów. „Do kogo pójdziemy? Ty masz słowa życia wiecznego – odpowiedzieli. Gromadzi nas Jezus na Świętej Wieczerzy, abyśmy nie tylko słuchali słów życia wiecznego, ale i zostali posileni chlebem na życie wieczne. Niech ta świadomość pomoże nam otworzyć serca na działanie łaski Bożej.

W naszych modlitwach pamiętajmy o pielgrzymach zmierzających z na Jasną Górę, szczególnie z naszej parafii.

Informacje duszpasterskie

 1. Witamy wszystkich przybyłych gości na wakacje do naszej parafii. Życzmy udanego wypoczynku i zapraszamy do udziału w życiu religijnym naszej wspólnoty. Pamiętajmy o zachowaniu stosownych przepisów sanitarnych dotyczących bezpieczeństwa. Msze św. transmitowane w środę i piątek o godz. 18.00 oraz w niedzielę i święta o 9.00 i 11.00.
 2. Wyrażamy wdzięczność za duchowe przygotowanie i przeżycie Odpustu parafialnego przez spowiedź i komunię św. Dziękujemy Księżom Rodakom za posługę w konfesjonale; księżom wikariuszom, p. Organiście, Chórowi „Canon”; Orkiestrze Dętej ze Starego Wiśnicza; Nadzwyczajnym Szafarzom Komunii św.; dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym oraz dzieciom w strojach komunijnych; niosącym sztandary i feretrony; DSM-owi, LSO;
  – za prace porządkowe na placu kościelnym i koszenie trawy: p. Jackowi Tomaszewskiemu i p. Andrzejowi Pietrasowi;
  – za pomoc w kościele Pawłowi Janisz; za wystrój kościoła s. Lilli i s. Urszuli; za troskę o czystość świątyni p. Annie Jędrzejek. Bóg zapłać Paniom pracującym w kuchni za ich posługę w czasie spowiedzi i odpustu. Słowa podziękowania kierujemy do twórców wieńców dożynkowych, które możemy zobaczyć przy bocznych ołtarzach.
 3. Dziękujemy p. Konradowi Koterbie z Kopalin za użyczenie zwyżki dla oczyszczenia rynien i gzymsów na kościele, domu parafialnym i plebanii. Bóg zapłać.
 4. Składamy podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu przelewem bankowym 4 rodziny = 800 zł. Bóg zapłać.
 5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek – św. Bartłomieja, Apostoła; w czwartek – NMP Częstochowską, w piątek – św. Monikę; w sobotę – św. Augustyna, bpa i dok. Kościoła.
 6. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45, a o 18.00 nabożeństwo do św. Ojca Pio.
 7. Trwa tygodniowy odpust w Sanktuarium MB Pocieszenia w Pasierbcu do przyszłej niedzieli. Szczegóły na afiszu w gablocie.
 8. Rodzinny Festyn w Kopalinach przy Świetlicy wiejskiej – w sobotę od godz. 14.00, a w Połomiu D. Strażacki Piknik pod gwiazdami – w sobotę od godz. 18.00 przy Remizie. Szczegóły na afiszu.
 9. Burmistrz Nowego Wiśnicza informuje, że w związku z organizowanym „Weekend’em z Orężem Polskim” wystąpią utrudnienia w ruchu i ograniczenia w miejscach parkingowych poniżej muzeum w sobotę i niedzielę (28-29 VIII). Szczegóły będą zamieszczone na stronie Urzędu.
 10. Urząd Miejski w Nowym Wiśniczu informuje, że w Starostwie Powiatowym w Bochni zostanie wyłożony do wglądu projekt operatu modernizacji ewidencji gruntów i budynków dla miejscowości Leksandrowa, Łomna, Chronów i Kobyle w dniach 23 VIII – 10 IX w dni robocze w godz. 8.00 – 15.00. Dane ewidencji gruntów i budynków stanowią podstawę do naliczania podatków.
 11. Makulaturę na MISJE można będzie przekazać w sobotę (28 VIII) do konteneru ustawionego przy kościele św. Jana Nepomucena w Bochni. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.
 12. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” warto przeczytać m.in.: – Wspomnienia o zmarłym abp. Henryku Hoserze; – czy rodzina może być dzisiaj środowiskiem żywej wiary, w której słowo Boga waży więcej niż inne.
 13. W minionym tygodniu odeszła do Domu Ojca śp. † Władysława Kłusek z Leksandrowej. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie….
 14. Modlitwa do św. Michała Archanioła i w int. Synodu …